امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58626
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این رویداد در زمینه نقاشی ،مجسمه ،عکس ،طراحی همراه با برپایی کارگاه تخصصی مجسمه، اجرای موسیقی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این رویداد در زمینه نقاشی ،مجسمه ،عکس ،طراحی همراه با برپایی کارگاه تخصصی مجسمه، اجرای موسیقی زنده ،پرفورمنس، تئاتر و غرفه کتاب به مدت دو روز برپا می شود که علاقه‌مندان می توانند از ساعت  10 صبح تا  8 شب  در فضای باز کاخ سعد آباد از آن دیدن کنند.

هنرگشت تهران (Tehran Artwalk) بر آن است ضمن شناساندن چهره های هنری جوان و حرفه ای اما کمتر دیده شده به خلق فضای هنری ایده آل و مطلوب برای حضور هنر در متن جامعه ایرانی کمک کند.

در این رویداد که بانک رفاه کارگران به عنوان حامی اصلی آن حضور دارد،‌در فضای سبز زیبای کاخ سعدآباد ،نمایشگاهی درخور توجه از 150 هنرمند جوان در زمینه های مختلف هنرهای تجسمی به نمایش و فروش گذاشته می شود که توسط موسسه ماه مهر و دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر تهران برگزیده شده است.

یاسمین سینایی مجسمه ساز صاحب سبک کشورمان کارگاه های تخصصی مجسمه با عنوان «ملاقات پاییزی » برپا می کند ،امیر معبد پرفورمنس «سکوت ،اینجا کسی خواب است » را به روی صحنه می برد ،نوازندگان منتخب نشر موسیقی هرمس و نیز گروه کر ارسباران به صورت زنده موسیقی اجرا می کنند ،تئاتر «بر پهنه دریاها» به کارگردانی «لیلی مهدوی » اجرا می شود و غرفه کتاب های هنری با همکاری نشر نظر دایر می شود.

انجمن های دوستی ایران - هلند و ایران - فرانسه که در وزارت امورخارجه و وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده‌اند، دارای سوابقی در زمینه برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری و در راستای معرفی فرهنگ و هنر ایرانی به کشورهای متبوع و به عکس هستند. هدف این دو انجمن از برگزاری هنرگشت تهران تأکید بر اصل دوستی میان فرهنگ‌های ایرانی، فرانسوی و هلندی است.

در بخش هایی از متنی که به عنوان فراخوان و معرفی این جشنواره نوظهور انتشار یافته بود، آمده است : هنرگشت تهران (Tehran Artwalk) یک حرکت نوین در دنیای هنر ایران است که دو هدف کلی را دنبال می‌کند؛ اول معرفی هنرمندان جوان و با استعداد هنرهای تجسمی از میان هنرجویان معتبرترین آموزشگاه های هنری ایران و دوم، ایجاد فضای هنری ایده‌آل برای ترویج هنر و رشد هنرمندان جوان.برگزارکنندگان این رویداد هنری، دو انجمن دوستی ایران - فرانسه و ایران - هلند هستند که در راستای اشاعه و ترویج هنر ایرانی قصد در برگزاری سالانه این رویداد و ایجاد فرصتی مناسب برای رشد و شکوفایی هنرمندان جوان و برجسته ایرانی را دارند.

بازدید از هنر گشت تهران که در روزهای 18 و 19 مهر ماه در کاخ سعد آباد برپا می شود برای عموم مردم رایگان و آزاد اعلام شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها