امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58638
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به صربستان، عصر امروز با حضور ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به صربستان، عصر امروز با حضور در دانشکده حقوق دانشگاه بلگراد، طی سخنانی در جمع دانشجویان این دانشگاه با بیان اینکه ایران با یوگسلاوی از گذشته دور روابط تنگاتنگی داشته است اظهار داشت: در این سفر در پی آنیم که روابط دو کشور ایران و صربستان عمیق‌تر شود.
 
وی با اشاره به سابقه تمدنی چندهزار ساله ایران گفت: در عهد یونان باستان، دو امپراطوری بزرگ در دنیا وجود داشت که یکی امپراطوری ساسانی در ایران و دیگری امپراطوری روم در اروپا بود.

لاریجانی با نام بردن از برخی دانشمندان ایرانی نظیر خوارزمی، زکریای رازی و ابوعلی سینا و با اشاره به اوضاع اروپا در قرون وسطی و تفتیش عقاید در اروپا، اظهار داشت: ایران در آن زمان، مخصوصا با ورود اسلام شاهد شکوفایی علمی بود. 

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قرن هشتم میلادی شرایط سخت علمی در اروپا وجود داشت اما در آن زمان ما در ایران شاهد شکوفایی‌های علمی بسیاری بودیم.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها