امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58643
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۷
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید علیرضا موسوی‌نژاد ظهر امروز در کارگروه اجتماعی و فرهنگی خراسان جنوبی اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید علیرضا موسوی‌نژاد ظهر امروز در کارگروه اجتماعی و فرهنگی خراسان جنوبی اظهار کرد: هر ساله آزمون سنجش بهداشت روانی دانش‌آموزان در مقطع متوسطه در مهرماه برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که نتایج به دست آمده از این آزمون قابل تامل است، افزود: پیشگیری و توجه به نتایج این آزمون بسیار مهم است.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: آمار دانش‌آموزان استثنایی استان به بیش از یک‌هزار و 400 نفر رسیده است.

موسوی‌نژاد یادآور شد: هر دانش‌آموز استثنایی شش برابر دانش‌آموز معمولی هزینه دارد که این امر زنگ هشداری برای استان محسوب می‌شود.

مسئول اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز با بیان این‌که این آزمون برای شناسایی لایه‌های پنهان و فضای ذهنی دانش‌آموزان است، اظهار کرد: در این آزمون عزت نفس، اضطراب، خشم، وضعیت اقتصادی خانواده، علاقمندی به فعالیت‌های مدرسه، نظارت خانواده، عاطفه به مدرسه، احساس موفقیت در مدرسه و سایر موارد بررسی می‌شود.

زهرا برادران خاکسار با اشاره به این‌که این آزمون به صورت فرد به فرد اجرا می‌شود، گفت: سال گذشته 11 هزار دانش‌آموز اول متوسطه مورد آزمون قرار گرفتند.

وی به نتایج این آزمون اشاره کرد و افزود: براساس وضعیت اقتصادی خانواده، افسردگی 85 درصد دختران پایین‌تر از متوسط گزارش شده و 58 درصد پسران افسردگی خود را بالا‌تر از متوسط و 32 درصد متوسط گزارش کرده‌اند.

مسئول اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: عدم پیوند عاطفی با خانواده و نداشتن هدف بلند‌مدت از دیگر محور‌هایی است که دانش‌اموزان در آن دچار مشکل هستند.
انتهای پیام/22481/ز30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها