امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58649
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۷
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، احد احمدی ظهر امروز در بیستمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بویین زهرا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، احد احمدی ظهر امروز در بیستمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بویین زهرا اظهار کرد: آموزش و پرورش در زمینه افزایش مطالعه مفید و ارتقای سطح فرهنگ جامعه نقشی مهم بر عهده دارد که قرار دادن برنامه کتابخوانی در نظام آموزشی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار در این زمینه است.

وی افزود: برای ترویج کتابخوانی، ارایه کتاب‌های سالم و تشویق جوانان به کتابخوانی باید بخشی از وظیفه معلمان قرار گیرد و دانش‌آموزان را هرچه بیشتر به سمت مطالعه و تحقیق سوق داده و با معرفی کتاب‌های مناسب و ارایه برنامه مطالعاتی مطلوب در مسیر ارتقای فرهنگی جامعه گام برداشته شود.

فرماندار بویین زهرا بیان کرد: بدون شک تبلیغات و کار رسانه نیز در این زمینه بسیار مهم و مؤثر است اما تبلیغات باید دارای ویژگی‌هایی باشد تا بتواند اثرگذاری خود را نشان دهد.

احمدی با بیان اینکه تبلیغات در زمینه کتابخوانی باید درست انجام شود، تصریح کرد: تبلیغات باید همراه اصلاح نظام تعلیم و تربیت باشد تا در نظام تعلیم و تربیت دانش‌آموز به گونه‌ای تربیت شود که کتابخوان بار بیاید.

وی خاطرنشان کرد: از لحاظ محتوا کتاب سالم کتابی است که انسان را به سوی کمال و سعادت رهنمون کند و از لحاظ شکلی، قلم و بیان، کتابی سالم و مفید باشد.

فرماندار بویین زهرا با ابراز اینکه کتاب باید قابل فهم و جذاب باشد، عنوان کرد: البته باید در نظر گرفت که یک کتاب برای تمامی رده‌های سنی مناسب و مفید نیست بنابراین کتاب‌ها متناسب با رده‌های سنی تنظیم و به آن‌ها ارایه شود.

وی تأکید کرد: در دین اسلام کتاب و مطالعه از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و این مهم در سخنان بزرگان دینی و ائمه اطهار(ع) نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

فرماندار بویین زهرا با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری در این خصوص اضافه کرد: ایشان می‌فرمایند که من هر زمان که به یاد وضعیت کتاب در جامعه خودمان می‌افتم قلبا متأسف می‌شوم زیرا در کشور ما باید کتاب 10 برابر این میزان رواج و توسعه داشته باشد و این ظرفیت‌ها در جامعه ایرانی اسلامی ما وجود دارد.
انتهای پیام/77003/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها