امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58659
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه بیشترین کلاس‌های کپری در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان قرار دارد، گفت: هم اینک در کل کشور 500 هزار کلاس درس وجود دارد که در مقایسه با این کلاس‌ها، تعداد کلاس‌های کپری بسیار کم است اما وجود  آنها را نمی‌توان انکار کرد.

وی افزود: در حال حاضر در یکی از شهرستان‌های جنوب کرمان  4 کلاس درس کپری دارد که البته در فاصله 800 متری این کلاس‌ها یک مدرسه وجود دارد اما دانش‌آموزان به‌دلیل مسائل قومیتی به این مدرسه مراجعه نمی‌کنند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در توضیح علل ایجاد کلاس های کپری افزود: خشکسالی و برخی مسائل قومی و قبیله‌ای موجب به وجود آمدن جمعیت کپرنشین و ایجاد کلاس‌های درس کپری می‌شود.

رئیسی عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته طی سال‌های 89-86 برای جمع آوری کلاس‌های کپری این کار با صرف اعتبارات سنگین انجام شد و کلاس‌های پیش ساخته و ثابت جایگزین کلاس‌های  درس کپری شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته  نیز برای حذف کلاس‌های کپری در استان سیستان و بلوچستان تلاش‌های زیادی صورت گرفت و 1000 کلاس درس پیش‌ساخته و ثابت به این منطقه ارسال شد اما به‌دلیل جابه‌جایی جمعیت به طور مجدد کلاس‌های درس کپری در این منطقه ایجاد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها