امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58661
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۸
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ولی الله خبره قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه افتتاح آکادمی آموزش ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ولی الله خبره قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه افتتاح آکادمی آموزش آمبودزمان آسیایی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیئت مدیره آمبودزمان آسیایی در اجلاس دوازدهم که دو سال قبل در ژاپن برگزار شد تصریح کرد که اجلاس بعدی در تهران برگزار شود و این موضوع مورد موافقت مسئولان ایرانی قرار گرفت.

وی با اشاره به چهار برنامه عمده در اجلاس سیزدهم گفت: صبح امروز جلسه هیئت مدیره برگزار شد و در این جلسه رئیس آمبودزمان تایلند به عنوان رئیس aoa برای دو سال دیگر انتخاب شد.

خبره افزود: همچنین سه آمبودزمان از جمله آمبودزمان حمایت از زنان در برابر سوء استفاده در محیط کار به آمبودزمان آسیایی اضافه شدند.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: وضعیت مالی آمبودزمان مورد بررسی قرار گرفت و خزانه دار آن که از کشور کره است گزارش مفصلی را در این مورد ارائه داد.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه بخشی از آمبودزمان خبرنگاران و مطبوعات حضور دارند ما تصمیم گرفتیم تا دوره‌هایی را در زمینه آموزش آمبودزمانی برای خبرنگاران در نظر بگیریم که این دوره‌ها می‌تواند به صورت پودمانی باشد و در صورت تایید مسئولان گواهی‌های لازم ازجمله مدرک فوق لیسانس به خبرنگاران اعطا شود.

وی با اشاره به افتتاحیه اجلاس سیزدهم گفت: فردا آیت الله آملی لاریجانی سخنرانی خواهند کرد و پس از آن 4 جلسه عمومی با مدیریت 4 کشور برگزار می‌شود.

خبره در ادامه از برگزاری نمایشگاهی در کنار این اجلاس خبر داد و گفت: با همکاری دستگاه‌های اجرایی نمایشگاهی در نظر گرفته شده که نشان می‌دهد دستگاه‌ها در زمینه مبارزه با فساد، ارتقای سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع تا چند حد موفق عمل کردند.

وی افزود: ما از همه دستگاه‌ها خواسته‌ایم تا عملکرد خود را به دو زبان فارسی و انگلیسی ارائه دهند.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به برگزاری اجلاس پاناما از سوی کنوانسیون سازمان ملل گفت: اوایل آذر ماه اجلاس پاناما اجلاسی از سوی کنوانسیون سازمان ملل در پاناما و با حضور 160 کشور برگزار می‌شود و ما می‌توانیم عملکرد خود را در بخش مبارزه با فساد در این اجلاس ادامه دهیم.

وی در ادامه گفت: سخنران اختتامیه وزیر دادگستری خواهد بود ضمن اینکه ما پیام رئیس جمهور به اجلاس آمبودزمان آسیایی را در روز اختتامیه به اطلاع می‌رسانیم.

خبره افزود: ما بانک اطلاعات مفاسد اقتصادی نداریم اما امیدوارم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با ترکیب جدید خود بتواند اقدامات موثری را در این زمینه انجام دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار