امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58664
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل پایگاه خبری المنار، سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی یک هفته پس از آغاز ماموریت تیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل پایگاه خبری المنار، سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی یک هفته پس از آغاز ماموریت تیم مشترک این نهاد و سازمان ملل در سوریه تاکید کرد که مقامات سوری در روند نابودی زرادخانه شیمیایی خود با ما همکاری می کند.

سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی در بیانیه ای اعلام کرد: بازرسان بین المللی مامور خلع سلاح شیمیایی سوریه گفت وگوهایی را با مقامات سوریه داشته اند و در این جلسات پیش نویس دمشق مربوط به تسلیحات شیمیایی خود که به سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی ارائه کرده است مورد بررسی قرار گرفت.

سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی گفت‌وگوهای خود با دولت دمشق را سازنده خواند و گفت: مقامات سوریه همکاری می کنند و هیئت بازرسان بین المللی اولین هفته کاری خود در سوریه را به پایان رسانده‌اند.

این بیانیه تاکید کرد: گروهی از کارشناسان فنی که از اکتبر گذشته بخشی از تیم حاضر در دمشق بودند به لاهه بازگشته‌اند زیرا ماموریت این گروه که باز کردن کانال تماس با مقامات سوری بوده است به پایان رسید.

به موجب قطعنامه 2118 شورای امنیت ماموریت این هیئت عملی کردن طرح ارائه شده از سوی دولت سوریه در نوزدهم سپتامبر درباره پایگاه های تولید و انبار سلاح های شیمایی سوریه و نابودی این تسلیحات و تجهیزات به کار گرفته شده در ساخت این تسلیحات است.

سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی دیروز یکشنبه اعلام کرد که کار نابودی برنامه تسلیحات شیمیایی سوریه آغاز شده است و کارگرانی سوری اقدام به تخریب جمعی از مواد از جمله کلاهک های جنگی و بمب های هوایی و دستگاه های ساخت مواد شیمایی کرده‌اند.

در بیانیه سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی آمده است که این سازمان به ارزیابی های خود از اطلاعات دریافتی از سوریه به موازات ادامه کار مقامات سوریه ادامه می دهد و سوریه تا 27 اکتبر بیانیه ای درباره روند امحای تسلیحات شیمیایی ارائه خواهد داد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار