امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58666
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 72
«میر حامد حسین میری» کارشناس و روزنامه نگار افغان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رابطه با صف ...

«میر حامد حسین میری» کارشناس و روزنامه نگار افغان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رابطه با صف بندی‌ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور اظهار داشت که مردم افغانستان در طول تاریخ این کشور شهامت نشان دادند اما گروه‌های متعددی با داعیه‌های مختلف کارهایی انجام دادند که مقبول مردم افغانستان قرار نگرفته است، زیرا صلاح مردم مد نظر نبوده و اشخاص و گروه‌ها در دوره‌های مختلف همیشه در این کشور بدنبال استفاده جویی‌های شخصی، گروهی، نژادی و منطقه‌ای بوده‌اند و در نتیجه هیچگاه صلاح مردم هدف نبوده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که پایداری ائتلاف‌ها تا زمان تامین منافع است و هر زمان که بنحوی به منافع تعریف شده و زد و بندهای بین آن‌ها نرسند، بنابراین ائتلاف‌ها بسرعت از بین می‌روند.

کارشناس افغان صف آرایی در انتخابات افغانستان را به 2 بخش پشتون‌ها و غیرپشتون‌ها تقسیم کرد و افزود: در حقیقت رقابت‌های در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، بین پشتون‌ها در قالب ساختار تیم حامد کرزی و همچنین غیرپشتون‌ها و فارسی زبان‌ها پیرامون دکتر عبدالله عبدالله است.

میری در مورد و وضعیت طالبان نیز خاطرنشان کرد که طالبان از قدیم تعامل لازم را با پروسه سیاسی در افغانستان نداشتند و همیشه بر طبل جنگ کوبیده‌اند این در حالی است که حتی اگر انگلیس یا آمریکا به هر نحوی برای طالبان امتیازی قائل شوند تا به پروسه سیاسی وارد شوند، به نظر من تلاشی بیهوده است.

روزنامه نگار افغان در پایان افزود: ممکن است افرادی به نام طالبان یا نماینده آن‌ها در پروسه سیاسی این کشور شرکت کنند اما بدنه اصلی این گروه، ساختار سیاسی کنونی و حضور نیروهای خارجی را برنمی‌تابند و در نتیجه با توجه به دیدگاهی که دارند، بعید می‌دانم آنطور که باید در روند صلح و جلب نظر کشورهای غربی مشارکت کنند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها