امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58668
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 107
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی امروز دوشنبه با ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه در جده و ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی امروز دوشنبه با ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه در جده و در حضور مقامات بلندپایه نظامی از دو طرف دیدار و گفت وگو کرد.

خبرگزاری عربستان در این باره گزارش داد که این گفت‌وگوها به موضوع روابط دو جانبه ریاض-پاریس و راه های تقویت این روابط و همچنین تحولات منطقه ای و جهانی اختصاص داشت.

وزیر دفاع فرانسه امروز همچنین با شاهزاده سلمان بن سلطان، معاون وزیر دفاع عربستان و برادر ناتنی بندر بن سلطان رئیس بانفوذ دستگاه های امنیتی عربستان نیز دیدار کرد.

لودریان یکشنبه شب در سفر کاری دو روزه وارد عربستان شد تا با مقامات سعودی در زمینه همکاری های دفاعی و فروش سلاح به این کشور گفت‌وگو کند.

عربستان و فرانسه در حال مذاکره با یکدیگر بر سر انعقاد قراردادهای سنگین نظامی هستند.

یک منبع دیپلماتیک گفت که وزیر دفاع فرانسه همچین با مقامات بلندپایه دیگری دیدار خواهد کرد.

به گفته منابع نزدیک به این وزیر فرانسوی ، مسائل مربوط به  همکاری دو جانبه دفاعی ، صادرات تجهیزات یا طرح های صنعتی محور اصلی این دیدار است.

این منابع تاکید کردند: یک قرارداد یک میلیارد یورویی برای نوسازی چهار فروند ناوچه و دو فروند بالگرد سوخت رسان سعودی که در دهه 1980 وارد ارتش این کشور شده است نیز در حال نهایی شدن است.

این منابع از دادن هر گونه توضیحی درباره گفت‌وگوهای بین دو کشور برای نوسازی دفاع هوایی سعودی خودداری کردند.

این طرح به مبلغ حدود دو میلیارد یورو به ویژه درباره اعطای موشک های زمین به هوای کروتال نسل جدید گروه تال است که ارتش فرانسه از دهه 1990 به آن مجهز شده است.

وزیر دفاع فرانسه آخرین بار در اواخر ژانویه گذشته برای بررسی موضوع مداخله نظامی فرانسه در مالی به ریاض سفر کرده بود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها