امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58703
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مراسم تودیع و ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مراسم تودیع و معارفه معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع که عصر امروز دوشنبه برگزار شد، اظهار داشت: جایگاه وزارت دفاع در اجرای راهبرد بازدارندگی جایگاه ویژه‌ای است.

وی افزود: جایگاه ایران در منطقه و جهان به گونه‌ای است که هیچ قدرت و ابرقدرتی مثل آمریکا جرأت حمله به ایران را ندارد. آنها مراکز هسته‌ای عراق و سوریه را زدند اما جرأت حمله به ایران را نداشتند.

بروجردی در ادامه تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران با تجهیزات خارجی، بزرگترین قدرت منطقه بود. اما با پیروزی انقلاب، امام(ره) جمله راهبردی «ما می‌توانیم» را مطرح کرد و با تلاش متخصصین و مسئولین، تحول عظیمی در حوزه صنایع دفاعی شکل گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه پیش از انقلاب، فقط ایران و آمریکا جنگنده اف‌14 را در اختیار داشتند، گفت: پس از پیروزی انقلاب، آمریکایی‌ها با توجه به اینکه جنگنده اف‌14 دیگر در سازمان هوایی‌شان نبود دستور انهدام تمام انبارهای این جنگنده را دادند تا به خیالشان اجزای این جنگنده به ایران قاچاق نشود در حالی که متخصصین ما با توان ملی، تمام این قطعات را در داخل کشور تولید کردند.

وی با بیان اینکه صنایع دفاعی ما حرف اول را در منطقه می‌زند، خاطرنشان کرد: اگر امروز اینگونه در عرصه خارجی مقتدرانه صحبت می‌کنیم جدا از توکل به خدا و پشتوانه ملت بزرگ ایران، توانمندی‌های تسلیحاتی اهمیت بسیاری دارد.

این نماینده مجلس با اشاره به طرح مسائل هسته‌ای ایران توسط آمریکا گفت: خروجی این مصاف سیاسی بین‌المللی ایران و آمریکا، پذیرفتن حق و قدرت هسته‌ای ایران خواهد بود.

بروجردی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در حفظ قدرت نظامی بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: اینکه جان کری می‌گوید تاسیسات فردو باید جمع شود به خاطر این است که آنها می‌دانند با پدافند غیرعامل، توان حمله به این تاسیسات وجود ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به خودکفایی ایران در حوزه موشکی گفت: در دهه 60 ما به شدت به دنبال این بودیم که چینی‌ها و استرالیایی‌ها برایمان ماهواره بسازد ولی هیچ کس حاضر نشد. به همین جهت با توانمندی متخصصین خود توانستیم این ماهواره‌ها و موشک‌های ماهواره‌بر را بسازیم.

بروجردی ادامه داد: ‌ما کشور جنگ‌طلبی نیستیم و امروز هم به کشورهای منطقه اعلام می‌کنیم که آمادگی همکاری‌های امنیتی و نظامی را داریم. این راهبرد جمهوری اسلامی است. همچنین حضور کارشناسان نظامی کشورهای همسایه در رزمایش‌ها برای تقویت این مناسبات باید گسترش یابد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان اظهار داشت: این بسیار بد است که آمریکا و انگلیس از آن سوی دنیا به خلیج‌فارس می آیند و با کشورهای منطقه رزمایش انجام می‌دهدن ولی ما این کار را نمی‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار