امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58713
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سفرای کشورهای کوبا، اتریش و قطر با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سفرای کشورهای کوبا، اتریش و قطر با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید کوبا به دکتر ظریف

ولادیمیر گنزالس کسادو سفیر جدید کوبا در جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه ضمن دیدار و گفت‌وگو با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

دکتر ظریف در این دیدار ضمن اشاره به روابط خوب فیمابین دو کشور برای سفیر جدید کوبا آرزوی موفقیت کرد و گفت: دو کشور ایران و کوبا با دیدگاهها و مواضع مشترک در خصوص مسائل مهم منطقه و جهان، از زمینه ها و ظرفیتهای بسیار زیادی برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه به خصوص در عرصه های اقتصادی و تجاری برخوردارند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به دیدار خود با همتای کوبایی اش در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، بر نقش مهم کوبا در سازمانها و مجامع بین المللی از جمله جنبش عدم تعهد تاکید کرد و خواستار تداوم و تقویت همکاری و رایزنی بین دو کشور در ابعاد دو و چند جانبه در مسائل مهم بین المللی و در دوره ریاست ایران بر نم شد.

دکتر ظریف ابراز امیدواری کرد که با تداوم همفکری و رایزنی ها بتوانیم روند سیاسی و دیپلماتیک موجود را برای حل و فصل مسائل و مشکلات موجود در عرصه منطقه ای و بین المللی تداوم ببخشیم.

دکتر ظریف همچنین بر لزوم تقویت روابط همه جانبه بین تهران و هاوانا از جمله در عرصه های مختلف اقتصادی، تجاری، فناوری و علمی و پیگیری آن در خلال کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

ولادیمیر گنزالس کسادو سفیر جدید کوبا در جمهوری اسلامی ایران نیز  به سابقه روابط و همکاری های دوستانه و خوب بین دو کشور در عرصه دوجانبه و چندجانبه اشاره کرد و از مواضع جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی در قبال کشورش تشکر نمود. 

وی ابراز امیدواری نمود روند بسط و گسترش بیش از  پیش روابط بین تهران و هاوانا به خصوص در عرصه های اقتصادی و تجاری با قوت تداوم یابد و تاکید کرد که در این راستا همه تلاش خود را بکار خواهد گرفت.

تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید اتریش به دکتر ظریف

فریدریش اشتیفت سفیر جدید اتریش در جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه ضمن دیدار با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

دکتر ظریف در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک ابراز امیدواری کرد که در دوره جدید شاهد بسط و گسترش بیش از پیش روابط و همکاری های فیمابین در همه عرصه های سیاسی،  اقتصادی و تجاری باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ناکارآمدی اعمال شیوه ها و رویکردهای مبتنی بر تهدید و تحریم از سوی برخی کشورها، بر اهمیت تلاش همه کشورها از جمله در اروپا برای ایجاد فضای مساعد و مطلوب به منظور تداوم راه حلهای سیاسی به منظور حل و فصل مسائل و مشکلات در عرصه منطقه و بین المللی تاکید کرد و خواستار ایفای نقش فعال کشورهای اروپایی از جمله اتریش در این راستا شد.

دکتر ظریف با اشاره به چالشهایی که از جانب افراط گرایی ثبات و امنیت در منطقه و جهان را به مخاطره می اندازد، ضرورت همفکری و رایزنی کشورهای مختلف برای مقابله با تندروی،  خشونت و افراط گرایی را یادآور شد و بر حاکمیت فضای اعتدال،  میانه روی و عقلانیت در عرصه روابط بین‌الملل تاکید کرد.

وزیر امور خارجه با آرزوی موفقیت برای سفیر جدید اتریش در تهران ابراز امیدواری کرد روند توسعه و گسترش روابط دو کشور بیش از پیش تقویت شود.

سفیر جدید اتریش در جمهوری اسلامی ایران نیز  با ابراز خرسندی از دیدار خوب روسای جمهور دو کشور در نیویورک ابراز امیدواری نمود با آغاز بکار  دولت یازدهم  شاهد بسط و گسترش بیش از  پیش روابط بین ایران و اتریش به خصوص در عرصه های اقتصادی و تجاری باشیم و تاکید کرد در این راستا همه تلاش خود را بکار خواهد گرفت.

دیدار خداحافظی سفیر قطر با دکتر ظریف 

ابراهیم بن عبدالرحمن حسن المغیصیب سفیر قطر در پایان مأموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران به منظور خداحافظی، امروز دوشنبه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از تلاشهای سفیر قطر در کشورمان در طول مأموریتش و در راستای توسعه و گسترش همه جانبه روابط تهران و دوحه تقدیر و تشکر کرد و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.

وی افزود: ایران و قطر بعنوان دو کشور همسایه و مسلمان مشترکات فراوان و زمینه های متعددی برای همکاری در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی دارند.

دکتر ظریف همچنین با اشاره به ملاقات خود با همتای قطری اش در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک،  همچنین حساسیت تحولات جاری در عرصه منطقه ای و بین المللی از جمله تداوم خشونت و افراط گرایی در سوریه، بر ضرورت تداوم رایزنی دو کشور برای حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه در روندی سیاسی و دیپلماتیک تاکید کرد.

دکتر ظریف همچنین با اشاره به ظرفیتهای متنوع موجود در عرصه اقتصادی و تجاری بین دو کشور ابراز امیدوری کرد با اجرایی شدن توافقات صورت گرفته بین دو کشور شاهد توسعه بیش از پیش این روابط باشیم.

سفیر قطر نیز در این دیدار ضمن تشکر از همکاریهای مقامات ایرانی طی مأموریتش در کشورمان، بر اراده و عزم راسخ مقامات عالیرتبه کشورش برای تعمیق و توسعه همه جانبه روابط با ایران تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های فراوان بین دو کشور برای همکاری، ابراز امیدواری کرد روند توسعه و گسترش روابط بین تهران و دوحه به خصوص در عرصه های اقتصادی و تجاری و بازرگانی در آینده بیش از پیش گسترش یابد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار