امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58714
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 70
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مهاجمان ناشناس با حمله به یک ایستگاه تلویزیونی در مالدیو آن را به آتش ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مهاجمان ناشناس با حمله به یک ایستگاه تلویزیونی در مالدیو آن را به آتش کشیدند. این شبکه تلویزیونی مالدیو در جریان برکناری «محمد ناشید» رئیس جمهوری سابق این کشور از طریق کودتا از او حمایت کرده بود.

براساس این گزارش، دولت مالدیو که قرار بود انتخابات ریاست جمهوری را 28 سپتامبر برگزار کند به دستور دادگاه عالی این کشور انتخابات را به تاخیر انداخت.

محمد ناشید در دور اول انتخابات در 7 سپتامبر پیروز شد اما رای او برای به دست گرفتن قدرت کافی نبود.

«یامین رشید» مدیر اجرایی شبکه «راجه تی وی» گفت: مردان مسلح به سلاح سرد که ماسک به صورت خود زده بودند صبح زود وارد ساختمان تلویزیون شده و بعد از شکستن دربها ساختمان را به آتش کشیدند و سپس فرار کردند.

وی گفت: تنها یک دوربین ما سالم مانده و آن هم مشخص نیست که کار میکند یا نه. امروز روز سیاهی برای رسانه ها در مالدیو است.

حزب دموکراتیک حامی محمد ناشید اخیرا علیه رای دادگاه عالی مالدیو برای به تاخیر افتادن انتخابات ریاست جمهوری اعتراضاتی را ترتیب داده بود.

ناشید اولین رئیس جمهوری منتخب مالدیو سال گذشته با زور از قدرت برکنار شد. هوادارانش میگویند که او از طریق کودتا برکنار شده بود.

مالدیو اولین انتخابات آزاد خود را سال 2008 برگزار کرد که به دنبال ان محمد ناشید با 30 سال حکومت مامون عبدالقیوم خاتمه داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها