امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58718
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «هوا چونیانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه به آمریکا، استرالیا و ژاپن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «هوا چونیانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه به آمریکا، استرالیا و ژاپن درباره دخالت در مناقشات ارضی در دریای چین شرقی و دریای چین جنوبی به آمریکا، استرالیا و ژاپن هشدار داد و تاکید کرد که اتحاد میان آنها نباید به دخالت در اختلافات منطقه ای منجر شود.

براساس این گزارش، وزرای خارجه آمریکا، استرالیا و ژاپن روز جمعه در یک نشست سه جانبه استراتژیک در جزیره بالی اندونزی درباره مناقشات ارضی میان پکن و توکیو مذاکره کردند.

چین و ژاپن بر سر مجموعه جزایری در دریای چین شرقی که ژاپنی‌ها به آن «سنکاکو» و چینی‌ها به آن «دیائویو» می‌گویند اختلاف ارضی دارند.

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز گفت: آمریکا، استرالیا و ژاپن با یکدیگر متحد هستند اما این مسئله نباید به بهانه‌ای برای دخالت در مناقشات ارضی تبدیل شود چرا که در این صورت مسئله پیچیده‌تر خواهد شد و به منافع این کشورها آسیب وارد خواهد کرد.

این مناقشه ارضی که از بعد از جنگ دوم جهانی شروع شده است در ماه سپتامبر سال 2012 میلادی و زمانی به اوج خود رسید که دولت وقت توکیو سه جزیره از این مجمع الجزایر را از صاحبان خصوصی آن خرید و آنها را ملی اعلام کرد.

دولت آمریکا بارها اعلام کرده است که در زمینه اختلافات ارضی شرق آسیا بی طرف است و از طرفین خواسته است مسائل خود را از طریق مذاکره حل و فصل کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار