امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58719
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۷
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرهاد توحیدی در جمع خبرنگاران پیش از شروع جلسه رسمی مجمع عمومی خانه سینما به ...

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرهاد توحیدی در جمع خبرنگاران پیش از شروع جلسه رسمی مجمع عمومی خانه سینما به برخی نکات اشاره کرد.

وی گفت: در مجمع عمومی امروز سیستم انتخاب هیئت مدیره بر این روال است که نمایندگان باید از سوی صنف خودشان معرفی می‌شدند در حالی که بنده، عسگرپور، اثباتی، مختاری، و الوند هیچکدام از طرف صنف خودمان معرفی نشده‌ایم.

توحیدی گفت: طرح جلسه امروز این است که هیئت مدیره خانه سینما گزارش عملکرد بدهند سپس انتخابات هیئت مدیره برگزار شود و بعد از آن تقاضای عضویت دو صنف جلوه‌های ویژه بصری و سازندگان مواد تبلیغی که قبلاً تقاضا داده بودند و مراحل اداری خود را طی کردند انجام بشود سپس به بررسی اصلاحات اساسنامه کمیته هفت نفره بپردازیم.

وی درباره اظهارات کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر مجمع عمومی تصمیم بگیرد امروز انتخابات هیئت مدیره خانه سینما برگزار خواهد شد زیرا مجمع عمومی بالاترین ارگان تصمیم گیرنده خانه سینما است و هر رای و نظری که مجمع عمومی داشته باشد باید اجرا شود. در حالیکه ما ارادت خاصی به کمیسیون فرهنگی مجلس داریم و از حضور نمایندگان آنها بسیار استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: خانه سینما از این پس خودش توانایی برآورده کردن مسائل صنفی در سطح کلان را نخواهد داشت و برای تقدیم لایحه به سازمان سینمایی و اداره صنوف بر منبای استقرار نظام صنفی کارهای زیادی با مجلس شورای اسلامی و مشخصاً کمیسیون فرهنگی مجلس داریم.

توحیدی درباره جلسه دیروز کمیسیون فرهنگی درباره خانه سینما و اظهارات بیژن نوباوه گفت: دیروز جلسه‌ای در وزارت ارشاد تشکیل شده بود که از خانه سینما هم آقایان عسگرپور و دکتر خندان شرکت کردند.

وی توضیح داد: پیشنهاد کمیسیون فرهنگی بر این بود که ابتدا اساسنامه را تصویب کنیم و سپس به انتخاب هیئت مدیره بپردازیم. در حالیکه از ابتدا پیش از مراسم بازگشایی خانه سینما هم تصمیم ما بر همین بود که پس از طی مراحل ثبت اساسنامه رسمی و درج آن در روزنامه‌های رسمی کشور کار را شروع کنیم و با گزارش عملکرد هیئت مدیره قبلی، هیئت‌مدیره جدید آغاز به کار کنند.

وی تأکید کرد: با انتخاب هیئت‌مدیره جدید فضا برای حرکت روانتر خانه سینما فراهم خواهد شد.

توحیدی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره حضور افرادی مانند کاسه ساز نیز گفت: ایشان محبت کرده برای احوال پرسی آمده اند.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها