امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58720
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۷
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حسین تقی‌پور» مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم در مراسم رونمایی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حسین تقی‌پور» مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم در مراسم رونمایی از تألیفات جدید سازمان دارالقرآن بیان کرد: برای آموزش قرآن به کودکان پیش دبستانی کتاب‌های متنوعی وجود داشت که این امر سبب پراکندگی آموزش‌ها بود بر همین اساس سازمان دارالقرآن تصمیم گرفت کتاب‌هایی را برای ایجاد هماهنگی آموزش قرآن به کودکان طراحی و تألیف کند.

چاپ 30 هزار از مجموعه کتاب‌های بچه‌های آسمان ویژه گروه سنی «بهارستان»

وی با اشاره به تألیف کتاب‌های آموزش قرآن به کودکان برای گروه‌های سنی 3 تا 6 سال، اظهار داشت: ما برای هر کدام از سه گروه سنی 3 تا 4 سال یعنی «بهارستان»، 4 تا 5 سال یعنی «گلستان» و همچنین کودکان 5 تا 6 سال یعنی «بوستان»، 6 عنوان کتاب «قرآن یار مهربان 1 و 2»، «قرآن دوست بچه‌ها 1 و 2»، «قرآن شهر خوبی‌ها1 و 2» پیش‌بینی کرده‌ایم که امروز سه جلد از کتاب‌های گروه سنی بهارستان رونمایی شد.

تقی‌پور با بیان اینکه در هر کدام از این کتاب‌ها حفظ یک سوره و پنج آموزه در قالب‌های داستان، نمایش، شعر، بازی، مسابقه و کاردستی به کودکان آموزش داده می‌شود، تصریح کرد: در این بسته آموزشی که شامل 6 جلد کتاب آموزشی است و برای سه ترم در نظر گرفته شده، کودکان در 9 ماه با همکاری معلم و والدین خود سوره‌های «کوثر»، «ناس»، «فلق»، «توحید»، «عصر»،«حمد» را حفظ می‌کنند، همچنین با 27 داستان روایی و موضوع قرآنی در قالب داستان سیره اهل‌بیت(ع) به زبان حیوانات، شعر و سرود آشنا خواهند شد.

وی با اشاره به 27 داستان و روایت کاربردی در زندگی خاطرنشان کرد: در این داستان‌های کاربردی به کودکان نکاتی اخلاقی درخصوص رحمت و نعمت خداوند آموزش داده می‌شود که احسان به والدین، شکرگزاری نعمت‌های الهی و رفتارهای اخلاقی متناسب با دین اسلام و قرآن از مهمترین این نکات است که تاکنون 30 هزار جلد از این کتاب‌ها به چاپ رسیده و به قیمت 23 هزار تومان به فروش می‌رسد.

رونمایی از سه کتاب قرآنی که توسط سازمان دارالقرآن به چاپ رسید

مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص دیگر تألیفات سازمان دارالقرآن اظهار داشت: کتاب «قرآن در کلام مقام معظم رهبری» توسط واحد پژوهش سازمان دارالقرآن و به همت حجت‌الاسلام «موسی صفی‌زاده» و :مجید فرجی» گردآوری و در 1000 نسخه چاپ و تکثیر شده است.

تقی‌پور در رابطه با بخش‌های این کتاب گفت: کتاب قرآن در کلام مقام معظم رهبری سخنان رهبر معظم انقلاب از سال 68 تا اواسط سال 91 جمع‌آوری شده که در 6 بخش «ویژگی‌های قرآن»، «تدبر و عمل به قرآن»، «رسالت ما نسبت به قرآن»، «آموزش‌های قرآنی»، «قرآن  انقلاب اسلامی»، «قرآن و جهان اسلام» تألیف شده است.

وی، کتاب «انسان شناسی از منظ قرآن» را یکی دیگر از تألیفات سازمان دارالقران عنوان کرد و افزود: این کتاب توسط «حمید حسن زاده» در هشت فصل «اهمیت انسان شناسی»، «آفرینش انسان»، «هدف آفرینش انسان»، «فطرت الهی انسان»، «سرشت انسان»، «جبر و اختیار»، «جایگاه والای انسان»، «خلافت، کرامت، حمل امانت» و «رشد و انحطاط انسان» تألیف شده است.

تقی‌پور اظهار داشت: در کتاب «درسنامه قرآن شناسی» نیز که در 16 گفتار «انواع شناخت قرآن»، «اسامی و عناوین قرآن»، «اسامی و عناوین مستقل قرآن»، «عناوین و اوصاف تبعی»، «صفات و ویژگی‌های قرآن 1 ، 2، 3، و 4»، «اهداف نزول و رسالت قرآن 1، 2»، «فواید، آثار و کارکردهای قرآن»، «وظایف و مسئولیت‌های فردی ما نسبت به قرآن 1 و 2»، «وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی . جهانی ما نسبت به قرآن» ، «معلمان و مربیان قرآن» و «شیوه‌های بیان معارف و تربیت قرآن» به همت «محمدی آشنانی» تألیف شده، موارد مهم و قابل توجهی بیان شده است که خواندن این کتاب ارزشمند را به مردم و به ویژه جامعه قرآنی توصیه می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها