امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58724
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، مراسم بزرگداشت درگذشت روحانی مجاهد مرحوم شیخ مصطفی رهنما با حضور دکتر غلامعلی حدادعادل مشاور ...

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، مراسم بزرگداشت درگذشت روحانی مجاهد مرحوم شیخ مصطفی رهنما با حضور دکتر غلامعلی حدادعادل مشاور مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، آیت‌الله تسخیر دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، نماینده جنبش جهاد اسلامی و حماس، حجت‌الاسلام رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران و اقشار مختلف مردم عصر امروز در مسجد امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران در سخنانی اظهار داشت: مرحوم رهنما انسانی مخلص است در طول دهها سال شناخت جز اخلاص و بی‌آلایشی چیزی از وی مشاهده نکردیم.

وی یادآور شد:‌مرحوم رهنما ساده‌زیست بود و تا آخر عمر مثل طلبه‌ای ناشناس زندگی کرد. او هرگز به مادیات و مسائل دنیوی تعلقاتی نداشت.

تولیت مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: او می‌توانست از حقوق‌های زندان سیاسی استفاده کند اما حتی یکبار هم چنین سخنی از او نشنیدیم. در جلساتی که خدمت ایشان در بنیاد شهید بودم خاطرات او را با هم مرور می‌کردیم که هیچ وقت فراموش نمی‌کنم ابتکار جالبی که در روزهای زندان و بازجویی از خود نشان داده بود.

حجت‌الاسلام رحیمیان گفت: وقتی تازه او را در یک مقطعی دستگیر کرده بودند و به سلولش برده بودند او متوجه می‌شود در سلول‌های آنجا آقای ربانی شیرازی و بعضی از بزرگان حضور دارند. او شروع می‌کند در طی مسیر قرآن خواندن و وقتی نزدیک به سلول‌های هم‌بندش می‌رسد با بیان عربی و زبان قرآن اخبار بیرون از زندان را برای آنها بازگو می‌کند و اخبار را به هم‌سلولی‌هایش انتقال می‌دهد.

حجت‌الاسلام رحیمیان خاطرنشان کرد:‌ بعد از پیروزی انقلاب از جمله کسانی بود که پیوسته به دفتر امام (ره) می‌آمد و تا بعد از رحلت امام راحل هیچ وقت حتی برای یک بار هم او را بدون نشریات مربوط به فلسطین که زیر بغل خویش همراه می‌آورد، ندیدم و او هیچ وقت از نام و یاد فلسطین غافل بود او به واقع عشق به فلسطین داشت و نفرت از دشمنان در وجودش موج می‌زد.
انتهای پیام/ت
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها