امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58732
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد امروز در آئین افتتاح مرکز افکارسنجی مهر که در خبرگزاری مهر و با حضور سید نظام‌الدین ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد امروز در آئین افتتاح مرکز افکارسنجی مهر که در خبرگزاری مهر و با حضور سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا و همچنین حسن اختری رئیس مرکز افکارسنجی برگزار شد اظهار داشت: موضوع افکارسنجی در جوامع امروز بشری یک حوزه مهم و کلیدی از عرصه‌های فعالیت رسانه‌ها است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود:کلام امام علی(ع)  دارای زوایای بسیار مهم و کلیدی است و از یک منظر ناظر بر بحث مهم افکارسنجی است.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم که می‌توان از این کلام استفاده کرد این است که تحقق این مهم در قرار گرفتن در محور هدایت یک جامعه اسلامی متوقف است بر مشارکت و حضور مردم؛ بدون این رکن این مسئولیت قابل انجام نیست و نقش رسانه‌ها به طور عام در هدایت افکار عمومی به سمت مسئولیت خطیر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

حجت‌‌الاسلام ابوترابی‌فرد اضافه کرد: امروز نقش افکار عمومی در تحلیل سیاست‌ها نقش تعیین‌کننده دارد، اگر مدیران ارشد و میانی جامعه با نیازهای مردم و دغدغه‌های اساسی جامعه و همچنین انتظارات کلیدی آنها آشنا باشند، بدون شک در انجام مسئولیت‌های خود موفقیت‌های بالایی را کسب خواهند کرد.

وی گفت: بازخورد اقدامات و تصمیمات و آثار مثبت در جامعه به منظور اصلاح رفتارها و تداوم تصمیم‌های درست مسئله مهمی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد:‌مرکز افکارسنجی می‌تواند به عنوان دیده‌بان واقعیت‌های جامعه به مدیران ارشد برای اصلاح تصمیمات و تداوم رفتارهای درست بسیار مورد توجه قرار گیرد.

وی ابراز داشت: به هر میزان که از سلامت فکری و پشتوانه علمی محکم‌تری برخوردار باشند رسالت خود را بهتر انجام می‌دهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ اگر تعهد و انگیزه لازم و پشتوانه علمی مطلوب در اینگونه مراکز جایگاه خود را نداشته باشد، به عاملی برای انحراف و زاویه‌ گرفتن نیز می‌تواند تبدیل شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون با جایگاهی که باید به آن دست پیدا کنیم، فاصله داریم، ادامه داد: برخی از مراکز افکارسنجی در دنیا به سرعت و با شتاب به اهداف خود دست پیدا می‌کنند و این امر پشتوانه مهمی برای حرکت مدیران می‌شود.

حجت‌‌الاسلام ابوترابی‌فرد متذکر شد: در حوزه مجلس شورای اسلامی این مرکز می‌تواند نقش مهمی داشته باشد و بازتاب نتایج و تصمیمات را به خانه ملت ارائه دهد.

حجت‌‌الاسلام ابوترابی‌فرد با بیان اینکه اطلاعات اساس هر اقدامی است، خاطرنشان کرد:‌ هرچه این اطلاعات دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد و ناظر بر مسائل کلیدی نیز باشد، چنانچه در اختیار تصمیم‌سازان قرار گیرد، می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد؛ امیدوارم که دولت یازدهم بتواند از ثمره ارزشمند این مرکز بهره کافی را ببرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها