امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58733
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، رضا مقدسی مدیرعامل خبرگزاری مهر در آیین افتتاح مرکز افکارسنجی مهر ضمن تبریک حلول ماه ذی‌الحجه اظهار داشت: سخن گفتن در ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، رضا مقدسی مدیرعامل خبرگزاری مهر در آیین افتتاح مرکز افکارسنجی مهر ضمن تبریک حلول ماه ذی‌الحجه اظهار داشت: سخن گفتن در مورد ضرورت ایجاد مرکز افکارسنجی جای هیچ‌گونه ابهامی ندارد.

مدیرعامل خبرگزاری مهر افزود: باید همیشه یک اندازه‌گیری دقیق را از نظرات و دیدگاه‌ها در رسانه داشته باشیم، کار رسانه بدون ارتباط و شناخت افکار عمومی حرکتی کور است.

وی متذکر شد: اگر بخواهیم در کار رسانه عملکرد موفقی داشته باشیم لازم است به شناخت درستی از افکار عمومی دست پیدا کنیم، رصد افکار عمومی یکی از وظایف اصلی و مهم رسانه‌ها است.

مدیرعامل خبرگزاری مهر بیان داشت: یکی از وظایف رسانه‌ها جهت‌ دادن به افکار عمومی است و چنانچه رسانه‌ها شناخت درستی از افکار عمومی داشته باشند قاعدتاً می‌توانند در جهت آرمان‌ها و ارزش‌های جامعه حرکت موثری را آغاز کنند.

وی با اعلام اینکه از سال گذشته برنامه‌ریزی شد خبرگزاری مهر دارای مرکز افکارسنجی باشد، ادامه داد: در اساسنامه این خبرگزاری نیز این مهم جزء وظایف این رسانه‌ مطرح شده است.

مقدسی بیان داشت: از ابتدای سال 91 مرکز افکارسنجی مهر فعالیت خود را آغاز کرد و طی این مدت 14 پروژه نظرسنجی را پوشش داد.

مدیرعامل خبرگزاری خاطرنشان کرد: این مرکز می‌تواند بر اساس نیازهای رسانه‌ها اقدام کند.

وی بیان داشت: لازم است در جهت شناخت بیشتر افکار و نظرات مردم برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم بطوری که این برنامه‌ریزی می‌تواند در ایام انتخابات نیز به شکل ویژه‌ای صورت گیرد. 

مدیرعامل خبرگزاری مهر، با بیان اینکه این همکاری و هماهنگی منجر به شناخت درست خواهد شد، ادامه داد: هماهنگی در نظرسنجی میان مراکز موجب می‌شود از موازی‌کاری جلوگیری به عمل آید البته برای سنجش داده‌ها در برخی موارد نیاز است که مراکز موازی‌کاری داشته باشند چرا که ما را به صحت برخی از دیدگاه‌ها و مسائل و نگرش‌های مردم نزدیک‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه مرکز افکارسنجی مهر در ابتدای راه است،‌ افزود: لازم است در این مسیر از حمایت‌های مادی و معنوی مجلس شورای اسلامی و همچنین دولت بهره‌مند شویم.

مقدسی با تاکید بر اصلاح قانون مطبوعات و تصویب نظام صنفی رسانه، بیان داشت: موضوعات مذکور از جمله مطالبات رسانه‌ها بوده است و امیدواریم در این مجلس به تصویب برسد.

وی در پایان ضمن تقدیر از رئیس مرکز افکارسنجی خاطرنشان کرد: رئیس مرکز افکارسنجی با توجه به محدودیت‌های مالی کار را پیش برد و امیدواریم که با این اقدام در جهت هدایت و جهت‌دهی افکار عمومی موفق ظاهر شویم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها