امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5874
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 170
اوروزولا پریس نویسنده صاحب نام آلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به کتاب «سقوط در ...

اوروزولا پریس نویسنده صاحب نام آلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به کتاب «سقوط در آینه‌های خویشتن» که سال جاری در انتشارات افرا به فارسی زبان‌گردانی شده خاطرنشان کرد: در سال 2008 نوشته شده است، دقیقاً بیست سال بعد از مرگ پدرم ماک فریش که از نویسندگان صاحب نام کشور آلمان است با فردی آشنا شدم که با پدرم آشنایی داشت.

وی ادامه داد: این کتاب به نوعی گفت‌وگو با خود است چون رابطه خوبی با پدرم نداشتم و احساس کردم که باید در این رابطه بازنگری کنم ، این کتاب شرح وقایعی از خودم است و رابطه‌ای که با پدرم داشتم، پدر من نویسنده بسیار مشهوری بود اما در مقام یک نویسنده نه در مقام یک پدر.

پریس با اشاره به اینکه من به دلیل مسائلی خودم را کاملاً از پدرم جدا کرده بودم، خاطرنشان کرد: من بعد از حادثه‌ای از پدرم جدا شدم و در روزهای آخر زندگیش با وی ملاقات داشتم و بعد از مدت‌های طولانی جدایی آشتی کردم و در نهایت توانستم پدرم را دوست داشته باشم، ملاقات با این فرد باعث شد تا جرقه‌ای زده شود به خاطرات گذشته‌ام برگردم و آنها را مرور کنم.

نویسنده کتاب سقوط در آینه‌های خویشتن گفت: این کتاب در سوئیس نوشته شده است و با استقبال زیادی مواجه شد و روزنامه‌ها و مطبوعات استقبال زیادی از این کتاب کردند و تاکنون 14 بار تجدید چاپ شده است.

این نویسنده آلمانی درباره سفر به ایران هم تصریح کرد: یکی از رویاهای بزرگم همیشه آمدن به ایران بود که یک موقعیتی پیش آمد تا این رویا را تحقق ببخشم، تصویری که در غرب از ایران ارائه می‌شود دقیق نیست، من می‌خواستم خودم از نزدیک ایران را ببینم و با مردمانش آشنا شوم، بعد از ورود به ایران احساس غریبگی نداشتم و احساس می‌کنم می‌توانم اینجا حتی زندگی کنم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من آشنایی چندانی با نویسندگان و شاعران معاصر ایرانی ندارم ولی شاعران کلاسیک مانند حافظ و سعدی را می‌شناسم و آثار آنها را در کتابخانه‌ام نگهداری می‌کنم.

به گزارش فارس،‌کتاب سقوط در آینه‌های خویشتن، نوشته اوروزولاپریس توسط سهیلا پشنگ به زبان فارسی ترجمه شده و در انتشارات افرا منتشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها