امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58748
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، مراسم بزرگداشت درگذشت روحانی مجاهد، مرحوم حجت‌الاسلام شیخ مصطفی رهنما با حضور غلامعلی حدادعادل ...

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، مراسم بزرگداشت درگذشت روحانی مجاهد، مرحوم حجت‌الاسلام شیخ مصطفی رهنما با حضور غلامعلی حدادعادل مشاور معظم مقام رهبری، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، آیت‌الله تسخیری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، نماینده جنبش جهاد اسلامی و حماس و حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی تاریخ‌نویس معاصر و اقشار مختلف مردم عصر امروز در مسجد امام جعفر صادق برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی تاریخ‌نویس معاصر در سخنانی اظهار داشت: راه ملت‌های وارسته و متعهد راه خداست. ملت‌هایی که راه خدا را در پیش بگیرند راه‌شان جاویدان است.

وی به تبیین ویژگی راه خدا و راه ملت‌ها پرداخت و یادآور شد: نخستین ویژگی در یک ملت خداجو این است که افراط و تفریط ندارند؛ یک روز تندرو و دیگر روز کندروی ندارد انسان‌های متعهد و وارسته خط مستقیم دارند. جلو و عقب نمی‌روند و سست و یا تندرو نمی‌شوند.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: دومین ویژگی انسان‌های متعهد این است که از عزت و کرامت انسانی دفاع می‌کنند و پوچی و بی‌هویتی در روش آنها دیده نمی‌شود از فضیلت انسانی پایین نمی‌آیند و ذلت‌پذیر نیستند.

وی بیان داشت: انسان‌های متعهد و خداجو که مسیر مستقیم را دنبال می‌کنند هرگز حاضر به تن دادن به ذلت نیستند و سومین ویژگی مهم در آنها راستی و صداقت آنها است. آنها اهل صداقت هستند و هرگز برای جاه و مقام و موقعیت حاضر به دروغ گفتند به مردم نیستند که نمونه بارز آن حضرت امام (ره)‌ است.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: وقتی امام مجبور شد قطعنامه را بپذیرد و جام زهر را بنوشد، جبهه‌ها پر از نیرو شد و فرماندهان جنگ پیشنهاد دادند تا حالا که نیروها جمع شده‌اند یک حمله برق‌آسا به خاک دشمن داشته باشیم اما امام پاسخ دادند اکنون که آتش‌بس را پذیرفته‌ام برخلاف آن عمل نمی‌کنم.

این تاریخ نویس معاصر تصریح کرد: چهارمین ویژگی انسان‌های وارسته سازش ناپذیری است این طور نیست در برابر فشار دشمن از موضع ضعف صحبت کند.

وی بیان داشت: پنجمین ویژگی مردم و انسان‌های وارسته این است که مقاوم هستند دستور خدا را الهام می‌گیرند و با فشار دشمن هرگز تسلیم نمی‌شوند و ششمین ویژگی آنها این است که از خود رسته‌اند و دنبال منافع شخصی و قدرت‌طلبی نیستند و ما این را در نهضت امام خمینی به خوبی دیده‌ایم.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد:‌ پیروان خط امام نیز هرگز دوست ندارند مطرح شوند و ملت‌هایی که به این مقام برسند راه‌شان جاویدان است و در طول تاریخ نیز دیده‌ایم راه امام حسین (ع) همیشه جاویدان است و راه امام نیز علی‌رغم همه سختی‌ها به پیش رفت و پابرجا ماند و راه ملت‌ها راه خدا بوده و هیچ‌وقت شکست نمی‌خورد. کسانی که یک روزی شعار مرگ بر آمریکا را لازم می‌دانستند امروز می‌گویند لازم نیست آنها در خط ملت نیستند و راه‌شان راه شیطان است و کسانی که در زمینه سازش با دشمن قدم برمی‌دارند و می‌گویند اگر تحریم‌ها برداشته شود بهشت موعد است در صف ملت نیستند و آنها در صف دشمنان ملت قرار گرفته‌اند.

وی به شخصیت شیخ مصطفی رهنما اشاره کرد و افزود: شیخ مصطفی رهنما عشق فلسطین داشت و از آرمان‌های فلسطین کوتاه نیامد و در مسیر او انحرافی به وجود نیامد او انسان ساده‌زیستی بود که صداقت داشت و اهل مودت بود.شیخ مصطفی رهنما یک الگو بود و هیچ وقت در مسیر او دورویی دیده نشد و نسبت به امام و ملت عشق می‌ورزید.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار