امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58753
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۵
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، رسانه‌های فرانسوی از لغو تحقیقات در مورد تخلفات انتخاباتی «نیکلا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، رسانه‌های فرانسوی از لغو تحقیقات در مورد تخلفات انتخاباتی «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق فرانسه خبر دادند. سارکوزی پیش از این متهم شده بود که در جریان انتخابات سال 2007 از مالک شرکت «اورئال» فرانسه کمک مالی دریافت کرده است.

روزنامه «لوموند» گزارش داده است که نام سارکوزی از فهرست کسانی که باید در دادگاه بررسی اتهامات «لیانه بتنکورت» مالک شرکت لوازم آرایشی «اورئال»  حاضر شوند، خط خورده است. پیش از این ساکوزی هم دریافت کمک مالی از بتنکورت را رد کرده بود.

این تصمیم دادگاه می‌تواند راه را برای حضور مجدد سارکوزی 58 ساله در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2017 باز کند. سارکوزی در سال 2012 پس از یک دوره ریاست‌جمهوری، رقابت را به «فرانسوا اولاند» رقیب سوسیالیست خود واگذار کرد. هرچند که سارکوزی در فرانسه فرد محبوبی به شمار نمی‌آید، اما عملکرد اولاند در کسوت ریاست‌جمهوری موجب شده تا در حال حاضر سارکوزی در نظرسنجی‌ها جایگاه بهتری نسبت به اولاند داشته باشد.

سارکوزی اوایل امسال از احتمال بازگشت به سیاست خبر داده بود. وی گفته است برای نجات اقتصاد فرانسه از فاجعه اقتصادی تحت حکومت اولاند، به سیاست بازمی‌گردد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها