امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58759
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حبیب‌الله کاسه‌ساز که عصر امروز در خانه سینما و همزمان با برگزاری جلسه مجمع ...

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حبیب‌الله کاسه‌ساز که عصر امروز در خانه سینما و همزمان با برگزاری جلسه مجمع عمومی خانه سینما حاضر شده بود اما در مجمع عمومی این خانه شرکت نکرده بود هنگامی که در حال ترک خانه سینما بود به خبرنگاران درباره علت ترک خانه سینما گفت: جلسه امروز براساس توافق چند ماه پیش برگزار شد که قرار بود تا زمان مجمع عمومی این توافق را اعلام نکنیم اما الان می‌توان آن را اعلام کنم و آن اینکه قرار بود امروز جلسه مجمع عمومی برگزار شود و در آن اساسنامه اصلاحی هیئت 7 نفره بررسی، و تصویب یا رد شود.

وی افزود: قرار ما این بوده است که در جلسه امروز و براساس تصمیم مجمع عمومی به هیئت مدیره فعلی خانه سینما به ما فرصت داده شود تا مجمع عمومی جدید را برنامه‌ریزی و برگزار کند و در این عین حال صنوف قانونی نشده مراحل قانونی شدن خود را در این 3 ماه طی کند.

کاسه‌ساز با بیان اینکه پس از 3 ماه مجمع عمومی کلی با حضور بازرس برگزار می‌شود، تصریح کرد: انتخابات هیئت مدیره خانه سینما در آن مجمع صورت می‌گیرد.

وی افزود: آقای ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی مسئولیت دارند تا هماهنگ کنند صنوفی که دو تایی هستند مثل کانون کارگردانان و کانون نویسندگان، آنها که قانونی هستند و آنها که قانونی نیستند یکی شوند.

کاسه‌ساز با بیان اینکه انتخابات هیئت مدیره امروز برگزار نمی‌شود و براساس اساسنامه مصوب امروز انتخابات هیئت مدیره 3 ماه دیگر برگزار می‌شود،‌ تأکید کرد:‌ توافق شده که انتخابات هیئت مدیره امروز برگزار نشود و اگر این طبق این توافق جلو برویم آینده خوبی را برای سینمای ایران می‌بینم.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که چرا آمده و در حال ترک خانه سینما است، گفت: من قرار بود نماینده صنف تهیه‌کنندگان به همراه آقای صفوی باشم اما چون بنا را بر خوش‌بینی نهادیم و اساس حرکت را بدون تنش گذاشته‌ایم و براساس خواهش نماینده سازمان سینمایی قرار شد بنده در جلسه امروز حاضر نشوم.

وی ادامه داد: علت هم این است که ما قبلاً بسته‌ایم که چه اتفاقی امروز قرار است بیفتد و انتخابات قرار نیست صورت بگیرد چون ممکن بود تنشی صورت بگیرد من در جلسه امروز شرکت نکردم.

کاسه‌ساز همچنین درباره یکی شدن صنف تهیه‌کنندگان گفت: چند سالی است که شکل‌گیری یک طیف واحد تهیه‌کنندگان در خارج از خانه سینما در حال بررسی است و امیدوارم تهیه‌کنندگان روزی زیر یک سقف و خارج از خانه سینما قرار بگیرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار