امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5876
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 127
مهدی رمضانی مدیرعامل انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره وضعیت نمایشگاه کتاب گفت: همان طور که ...

مهدی رمضانی مدیرعامل انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره وضعیت نمایشگاه کتاب گفت: همان طور که می‌دانید و همه ناشران بر آن اتفاق نظر دارند، نمایشگاه نسبت به سال‌های پیش افت پیدا کرده است.

وی افزود: برگزار کنندگان نمایشگاه می‌گویند فضا را گسترش داده‌اند اما این گسترش فضا و استقبال را اگر بررسی کنیم، باز هم می‌بینیم که نمایشگاه افت دارد.

رمضانی اظهار داشت: بحث دیگر به استقبال کم مردم از کتاب‌ها بر می‌گردد و حتی اگر ناشران به اندازه پارسال فروش داشته باشند، به علت افزایش قیمت‌ها تعداد کتاب‌های فروخته شده نصف پارسال است چون قیمت‌ها دو تا 3 برابر افزایش یافته است و این به ضرر فضای نشر است.

مدیر انتشارات مرکز اسناد گفت: اما به هر حال نمایشگاه با همه کاستی‌هایش ویترین کتاب‌های ما است و برگزاری‌اش با وجود همه مشکلات نفس تازه‌ای به فضای فرهنگی کشور می‌دمد و همین هم مغتنم است که مخاطبان بیایند و با کتاب‌ها آشنا شوند.

وی افزود: در فضایی که قدرت خرید مردم کاهش یافته، نهادها می‌توانند با خرید کتاب‌ها و تجهیز کتابخانه‌ها به ترویج مطالعه کمک کنند و این همان چیزی است که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارد.

رمضانی در پاسخ به این سوال که قیمت کتاب‌های مرکز اسناد از پارسال تا امسال چه قدر افزایش داشته است، گفت: ما سعی کردیم کمترین افزایش قیمت را داشته باشیم و تقریبا قیمت‌های ما دو برابر شده‌اند. سعی کردیم کمترین  افزایش قیمت را داشته باشیم تا مخاطب‌ها حفظ شوند اما بعید می‌دانم با این فضا و افزایش هزینه‌ها بتوان ادامه داد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار