امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58770
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۱۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در یکصد و بیست و نهمین اجلاس ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در یکصد و بیست و نهمین اجلاس بین‌المجالس جهانی، وارد ژنو سوییس شد.

در اجلاس پاییزه بین المجالس جهانی، سه موضوع «نقش و مشارکت پارلمان‌ها در حرکت به سمت یک جهانی عاری از سلاح‌های هسته‌ای (در کمیته صلح و امنیت بین‌الملل)، حرکت به سمت توسعه مقاوم در برابر مخاطرات با نظر داشت به روندهای جغرافیایی و محدودیت‌های طبیعی(در کمیته توسعه پایدار، مالیه و تجارت)، نقش پارلمان‌ها در دفاع از حقوق کودکان به ویژه کودکان مهاجر بدون همراه و ممانعت از سوءاستفاده و استثمار آن‌ها در مناقشات(در کمیته دموکراسی و حقوق بشر)» مورد بحث و بررسی نمایندگان مجالس بیش از 120 کشور جهان قرار خواهد گرفت.

در این اجلاس همچنین چند میزگرد تخصصی در ارتباط با موضوعاتی نظیر کودکان آواره، ارتقاء تعهدات بین‌الملل در دفاع از حقوق گروه‌های آسیب‌پذیر، معاهدات تجارت سلاح و همچنین اجرای قطعنامه‌ عدم تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی برگزار خواهد شد. یک ماده اضطراری نیز که مربوط به یک رویداد مهم سیاسی، فرهنگی و اقتصادی روز جهان باشد پس از تصویب در دستور کار این اجلاس قرار خواهد گرفت. با توجه به ارتباط تنگاتنگ اتحادیه بین‌المجالس با سازمان ملل متحد به نظر می‌رسد که حضور گروه بین‌المجالس جمهوری اسلامی در مجمع مزبور از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

لاریجانی در ژنو، علاوه بر شرکت و سخنرانی در اجلاس IPU، با برخی رؤسای مجالس و هیئت‌های پارلمانی شرکت‌کننده در این اجلاس، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

محمد باقری بنابی نماینده بناب، محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان، علی افراشته معاون اجرایی رییس مجلس، مهناز بهمنی نماینده سراب و حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه، رییس مجلس را در این سفر همراهی می‌کنند.

لاریجانی پیش از حضور در ژنو، طی سفری دو روزه، به صربستان رفت که دیدار با مقامات عالیرتبه صربستان از جمله رییس پارلمان، نخست وزیر و رییس جمهور این کشور، دیدار با ایرانیان مقیم صربستان و سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه بلگراد از جمله مهمترین برنامه‌های رییس مجلس شورای اسلامی در این کشور بود.

محمد باقری بنابی نماینده بناب، محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان، علی افراشته معاون اجرایی رییس مجلس، مهناز بهمنی نماینده سراب و حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه، رییس مجلس را در این سفر همراهی می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار