امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58797
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، احمد الجربا رئیس ائتلاف مخالفان سوری خواستار تضمین موفقیت مذاکرات ژنو 2 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، احمد الجربا رئیس ائتلاف مخالفان سوری خواستار تضمین موفقیت مذاکرات ژنو 2 توسط کشورهای عربستان، ترکیه، قطر، اردن و امارات شد.

الجربا با تکرار ادعاهای بی‌اساس پیشین علیه ایران و رد میانجیگری تهران در بحران سوریه، تصریح کرد که ایران دشمن معارضان سوری است.

وی این اظهارات را در نشست خبری در استانبول (مقر مخالفان خارج نشین سوری) بیان کرد و ابراز داشت: تصمیم گرفتیم که درباره برگزاری ژنو 2 تعامل داشته باشیم.

رئیس ائتلاف مخالفان سوری در ادامه با بیان اینکه ژنو 2 نباید به فرصتی برای خرید زمان توسط دولت دمشق تبدیل شود، اذعان کرد که تحت فشارهای خارجی وادار به حضور در ژنو2 شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه با دولت سوریه و ایران تنها به عنوان دشمن برخورد خواهند کرد، افزود: ارتش آزاد و ائتلاف مخالفان درباره مسائل اصلی متفق القول هستند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که علی رغم پذیرش حضور در نشست ژنو 2 توسط الجربا در نیویورک پس از دیدار با جان کری وزیر خارجه سوریه، دیگر اعضای ائتلاف این اظهارات را نظر شخصی وی عنوان کرده بودند و در داخل سوریه نیز مخالفان مسلح تاکید کردند که وی نماینده مخالفان نیست.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها