امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5881
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 156
مهدی عیسی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: امسال چهار مصوبه در زمینه مسائل مربوط به زنان در مجلس شورای اسلامی مطرح و ...

مهدی عیسی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: امسال چهار مصوبه در زمینه مسائل مربوط به زنان در مجلس شورای اسلامی مطرح و تصویب شده است.

وی در رابطه با موارد تصویب شده در مجلس شورای اسلامی در زمینه مسائل مربوط به زنان، خاطرنشان کرد: برای زنان بارداری که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و استطاعت مالی برای تغذیه مناسب ندارند و زنانی که نیازمند کمک مالی برای راه‌اندازی کارگاه کوچک پوشاک و ریسندگی به منظور رونق دادن به اقتصاد مالی خود هستند، کمک مالی در نظر گرفته‌ شده‌ است که جزئیات و مقدار آن هنوز مشخص نشده است.

وی افزود: در رابطه با مسکن خانم‌هایی که خودشان سرپرستی خود را بر عهده گرفته‌اند نیز حمایت مالی در نظر گرفته شده و مبلغی از طرف بیمه برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته‌ شده‌ است.

عیسی‌زاده با اشاره به اینکه واگذاری مبلغ قابل توجهی برای زنان بد سرپرست در مجلس به تصویب رسیده است، افزود: در مجلس برای زنانی که همسرانشان فوت کرده است و مجدداً ازدواج کرده‌اند، مصوبه‌ای تصویب شده است که طی آن، این خانم‌ها می‌توانند از حقوق و مزایای همسرانشان بهره‌مند شوند.

وی در مورد دختران جوان دم بخت که استطاعت مالی برای تهیه جهیزیه ندارد، گفت: اهدای 50 هزار جهیزیه برای این دختران جوان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

عیسی‌زاده گفت: بیمه تأمین ‌اجتماعی را موظف کردیم تا خانم‌هایی که به سن 50 و آقایانی که به سن 60 سال رسیده‌اند را بازنشسته کنند.

وی با بیان اینکه در مجلس شاهد اقدامات مؤثری در راستای کمک به مردم محروم و بی بضاعت انجام می‌شود، اظهار داشت: در این راستا تلاش می‌شود امسال برنامه‌های خود را در این زمینه گسترش دهیم.
انتهای پیام/61001/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها