امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58826
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 103
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، ساعی دهقان معاون دانش پژوهان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به اینکه 20 هزار و 548 ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، ساعی دهقان معاون دانش پژوهان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به اینکه 20 هزار و 548 طرح توسط 25 هزار و 744 دانش‌آموز به دبیرخانه‌های استانی جشنواره جوان خوارزمی ارائه شده است، گفت: پس از بررسی کارشناسی استانی در خردادماه سال جاری، یک هزار و 91 طرح به مرحله کشوری راه یافتند.
وی افزود: طرح‌های مذکور در تابستان سال جاری در گروه های تخصصی داوری "برق و الکترونیک، کامپیوتر، مکاترونیک، مکانیک، ریاضی، شیمی، فیزیک و نجوم، نانوتکنولوژی، علوم زیستی و پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، عمران، هنر و معماری، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، علوم اسلامی، فلسفه و ادیان" و سایر زمینه های علمی"، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
دهقان به راهیابی 95 طرح برای کسب رتبه اول تا سوم کشوری اشاره کرد و اظهار داشت: مرحله داوری نهایی جشنواره مهر و آبان ماه سال جاری با همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و هیئت داوران برگزار می‌شود.
وی با تأکید بر اعلام رتبه‌های اول تا سوم نهایی کشوری در آذرماه، بیان داشت: تعدادی از طرح‌ها که دارای ویژگی‌ها و برجستگی‌های علمی خاصی هستند، به عنوان رتبه‌های سوم تا پنجم وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.
به گزارش فارس، تنها رتبه‌های اول تا سوم مرحله نهایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مشمول استفاده از تسهیلات ورود به مراکز آموزش عالی و عضویت در بنیاد علمی نخبگان هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار