امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5883
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی شوشتری نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی شوشتری نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: امروز در آستانه ورود به یکی از مقاطع مهم حیات سیاسی ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران، یعنی انتخابات چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا و یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم.

وی افزود: بر اساس قانون اساسی، تعیین سیاست‌های کلی نظام بر عهده مقام معظم رهبری است و راهبرد کلی نظام، بر اساس تدابیر معظم‌له و مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند انتخابات است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: همه جریان‌های سیاسی، نحله‌های مندرج در چارچوب نظام و قانون اساسی و همه کسانی که دل در گرو انقلاب، نظام، مردم و توسعه ایران اسلامی دارند، باید با اغتنام فرصت تاریخی انتخابات، حضوری فراگیر و مشارکت حداکثری داشته باشند.

شوشتری تصریح کرد: همه باید به فرمایشات مقام معظم رهبری که در جوار بارگاه مطهر حرم رضوی فرمودند انتخابات متعلق به همه جریان‌های سیاسی و معتقد به جمهوری اسلامی است و انتخابات هم حق همه و هم وظیفه همه است، از عمق جان به این گذاره راهبری ملتزم و در تحقق آن باید تکلیف سیاسی، دینی، اجتماعی و تاریخی داشته باشیم.

نماینده قوچان در مجلس خطاب به رئیس جمهور اضافه کرد: به آقای احمدی‌نژاد و هیئت وزیران توصیه می‌کنم که در ماه‌های پایانی عمر قانونی دولت دهم با طرح استراتژی پایان خوب و تمرکز روی کارهای عقب‌مانده، بدون ایجاد حواشی‌، همان طور که آرام و بدون حاشیه دولت هشتم را تحویل گرفتند، زمینه‌ انتقال آرام و منطقی را به رئیس جمهور بعدی فراهم آورد و خروجی صادقانه از میدان خدمت را در حافظه تاریخی مردم ترسیم کند و قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به او سپرده است را همچون امینی پارسا، فداکار و نگاه‌دار، آن را به منتخب پس از خود بسپارد.

شوشتری با بیان اینکه تدوین‌کنندگان قانون اساسی با اقتباس از آموزه‌های وحیانی و اختصاص یک فصل از قانون اساسی، جایگاه شایسته‌ای را برای شوراهای شهر و روستا در نظر گرفته‌اند، ادامه داد: انتخابات شورای شهر و روستاها فراگیرترین انتخابات کشور بوده که از نقاط صفر مرزی و از روستاهای دور دست تا مراکز شهرستان‌ها و استان‌ها و آنگه تا قلب پایتخت کشور را در بر می‌گیرد که خود سند افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی در واگذاری اداره امور به عموم مناطق به مردم است.

وی افزود: هیئت‌های اجرایی و نظارت باید در فرایند بررسی صلاحیت‌ها از اعمال سلایق شخصی، ولو با انگیزه مقدس خودداری کرده و به مر قانون عمل کنند، نه فراتر و نه فروتر از قانون، که در این صورت، یک جشن ملی و حماسه سیاسی در سراسر کشور را شاهد خواهیم بود.

نماینده قوچان در ادامه بیان داشت: از همه کاندیداها و گزینه‌هایی که توفیق حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری را پیدا می‌کنند، به عنوان رجال سیاسی، مذهبی و افرادی که متصف به صفات مدیر، مدبر و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی هستند انتظار می‌رود در فرایند رقابت‌ها، مناظرات و گفت‌وگوها تقوای سیاسی را رعایت کرده و متقن و متین برنامه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاست خارجی خود را مطرح و تشریح کنند.

وی خاطرنشان کرد: کاندیداها باید در طرح موضوعات و مطالبات، ملاحظات و استانداردهای امنیت ملی را رعایت کنند و در این زمینه اصل نهم قانون اساسی تابلوی راهنمای اصل مذکور مقرر می‌دارد که در جمهوری اسلامی ایران، آزادی، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی کشور از یکدیگر تفکیک‌ناپذیر هستند و حفظ آنها وظیفه دولت و آحاد ملت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: هیچ فرد، گروه و مقامی حق ندارد به نام استفاده از آزادی، استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و تمامیت ارضی ایران کمترین خدشه‌ای را وارد کند و به نام حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، آزادی‌های مشروع را هر چند با وضع قوانین و مقررات، سلب کند.

نماینده قوچان در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی به آنها توسط مسئولان مربوطه شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها