امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58866
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا اکبری صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: جرائم خشن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا اکبری صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: جرائم خشن و سرقت، جرائم اقتصادی، جعل و کلاهبرداری و حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بخشی از جرائم‎ای هستند که توسط پلیس آگاهی پیگیری می‎شود که داشتن اطلاعات کامل و به دنبال آن مطالعه و تحقیق از اولویت‎های اصلی ما محسوب و چنانچه نتایج تحقیقات کافی یا دستور قضایی صادر و به ما ابلاغ شود در کمترین زمان ممکن عملیات‎های ساماندهی شده و منظمی را آغاز و برابر مقررات پیگیر ماموریت‎های محوله خواهیم خاهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: تلفن آشنای 110 در کنار خطوط ارتباطی 2183131-2183133 با پیش شماره 0171 پل ارتباطی هم‎استانی‎های ارجمند با پلیس آگاهی است و اخبار و اطلاعات کافی و مستند مردم بهترین راه برای انجام عملیات و سالم‎سازی جامعه به شمار می‎رود.

کشف 96 درصد پرونده‎های جنایی در گلستان

رئیس پلیس آگاهی گلستان اضافه کرد: براساس دستورالعمل پلیس آگاهی اولویت‎های اصلی ما حوزه‎های جنایی، خشن، سرقت، اقتصادی و کلاهبرداری را شامل می‎شود ولی هر وقت نیاز باشد و امنیت شهروندان در هر نقطه از استان به مخاطره بیافتد نیروهای پلیس آگاهی بدون فوت وقت به منطقه اعزام و عملیات‎های لازمه را انجام خواهند داد.

اکبری ادامه داد: در شش ماهه نخست سال جاری 96 درصد پرونده‎های جنایی در استان منجر به کشف شده، ضمن اینکه در حوزه جرائم خشن 80 درصد پرونده‎ها منجر به کشف شده که در این میان همکاری و تعامل دستگاه‎های قضایی بسیار خوب بوده و بازداشت افراد مجرم برابر مقررات ضریب امنیت استان را بالا برده است.

موفقیت‎های چشم‎گیر پلیس آگاهی گلستان در حوزه‎های مختلف

وی با اشاره به عملیات‎های انجام شده در سال‎های اخیر و مقایسه عملیات‎های شش ماهه اول سال جاری با زمان مشابه سال قبل اذعان داشت: 33 درصد کاهش جرائم خشن را داشتیم که در مقایسه با استان‎هایی که زیر سه درصد کاهش داشتند درصد قابل توجهی است.

رئیس پلیس آگاهی گلستان تصریح کرد: 70 درصد عملیات‎های حوزه سرقت هم موفقیت‎آمیز بوده و منجر به کشف شده که البته در این حوزه همکاری مردم در رعایت نکات ایمنی و هشدارهای پلیس بسیار مهم و حیاتی است.

اکبری با اشاره به عملیات موفقیت‎آمیز آزادی پسر بچه گنبدی که در تیرماه به گروگان گرفته شده بود، گفت: این عملیات 19 شبانه‎روز طول کشید و 14نفر از افرادی که به نوعی با این کودک‎ربایی مرتبط بودند دستگیر و بعد از بازجویی تحویل مراجع قضایی شده‎اند.

رئیس پلیس آگاهی گلستان تاکید کرد: دختران فراری باید به هوش باشند تا خدای نکرده طعمه افرادی مثل قاتل جنگل الگندره نشوند.

ارتباط و مراوده بی‎جا و رفت و آمد با غریبه‎ها زمینه‎ساز قتل‎های النگدره

وی با اشاره به نحوه دستگیری این شخص اظهار داشت: شیوه انجام قتل‎ها، و نکات مشترکی که در همه آنها وجود داشت ماموران ما را به شک و گمان واداشت و با استفاده از شگردهای پلیسی و ایجاد طعمه و تله این شخص که ساکن یک روستا در اطراف نمین استان اردبیل بود به گلستان آمد و در حالی که قصد داشت به شکل قبل زنان و دخترانی را فریب دهد دستگیر و بعد از حضور در جنگ النگدره محل ارتکاب جرم به جنایت‎ها اعتراف کرد.

اکبری تاکید کرد: ارتباطات بی‎جا، مراوده و رفت و آمد با افراد ناشناس و غریبه و بعضا اختلافات کوچک خانوادگی اصلی‎ترین عواملی بود که به این مرد جنایتکار کمک کرد تا زنان را فریب و بعد از قتل اموال آنها مثل پول و طلا را سرقت کند.
انتهای پیام/2307/خ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها