امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58868
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 53
محمدرضا آذرکیش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار کرد: در شش ماه نخست سال جاری 23 هزار و 460 ماموریت پزشکی توسط مرکز مدیریت حوادث و ...

محمدرضا آذرکیش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار کرد: در شش ماه نخست سال جاری 23 هزار و 460 ماموریت پزشکی توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی انجام شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد، 12 هزار و 282 ماموریت شهری و 11 هزار و 178 ماموریت بین مراکز درمانی انجام شده است.

*انتقال بیش از 3 هزار مجروح تصادفی به بیمارستان

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی با بیان این‌که 3 هزار و 326 مورد از این ماموریت‌ها مربوط به تصادفات بوده است، اضافه کرد: همچنین 20 هزار و 957 مورد ماموریت غیرتصادفی بوده است.

آذرکیش از فوت 137 نفر در شش ماه نخست سال جاری در تصادفات خبر داد و افزود: همچنین در این مدت 249 نفر طی ماموریت‌های غیر تصادفی جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین طی این ماموریت‌ها 3 هزار و 854 مجروح تصادفی و 10 هزار و 853 بیمار غیرتصادفی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی با بیان این‌که میانگین زمان رسیدن بر بالین مصدوم در شش ماه نخست سال جاری در حوادث شهری 4.5 دقیقه بوده است، ادامه داد: این زمان برای ماموریت‌های جاده‌ای 8.8 دقیقه بوده است.

آذرکیش یادآور شد: در این مدت بیشترین ماموریت‌های غیرتصادفی مربوط به بیماران قلبی با یک‌هزار و 501 مورد بوده است.

وی محور بیرجند قاین را از محورهای حادثه‌خیز خراسان جنوبی برشمرد.

*فعالیت 350 تکنسین در پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی با بیان این‌که 350 نیرو در پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی استان در حال انجام ماموریت هستند، خاطرنشان کرد: اکثر این نیروها تکنسین پزشکی و بقیه دانشجو در رشته‌های ذی‌ربط اورژانس هستند.

آذرکیش خاطرنشان کرد: در طرح تابستانی امسال 50 پایگاه فوریت‌های پزشکی در خراسان جنوبی مشغول به فعالیت بوده‌اند.
انتهای پیام/69019/ز30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها