امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58880
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای در بخش توصیه‌های ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای در بخش توصیه‌های مسافرتی در پایگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه از هموطنان خواسته تا با توجه به اینکه کلیه امور مربوط به بحث روادید حج از سوی سازمان حج و زیارت صورت می‌گیرد، لازم است هموطنان روادید سفر به عربستان صعودی به منظور انجام مناسک حج را صرفا از طریق مرجع رسمی کشور یعنی سازمان حج و زیارت پیگیری و دریافت کند.

در این اطلاعیه آمده است: کسانی که خارج از این ساز و کار مبادرت به دریافت روادید می‌کنند، روادید‌شان فاقد اعتبار بوده و در مبادی ورود به کشور عربستانی دچار مشکل خواهند شد و در چنین صورتی هیچگونه مسئولیتی متوجه هیچ یک از نهادهای داخلی نیست.

لازم به ذکر است در دو سال گذشته تعداد قابل توجهی از زائران ایرانی که خارج از چارچوب سازمان حج و زیارت برای انجام مناسک حج به عربستان سفر کرده بودند به دلیل غیرمعتبر بودن روادید به کشور بازگردانده شدند و در سال جاری نیز شماری از اتباع ایرانی که خارج از ساز و کار رسمی سازمان حج و زیارت روادید دریافت کرده‌اند بنا به دلایل یاد شده به کشور برگردانده شده‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار