امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58891
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که طرف روسی یک یادداشت اعتراض برای مقامات دولت هلند در رابطه با حمله به کارکنان سفارت روسیه در این کشور ارسال کرده است.

به گفته وی، این اتفاق در تعطیلات آخر هفته گذشته رخ داده و مشاور سفیر روسیه در هلند مورد حمله گروهی معترض در مقابل ساختمان سفارت قرار گرفته است.

لوکاشوویچ که در برنامه‌ای از شبکه تلویزیونی «راسیا-24» صحبت می‌کرد، گفت: در تعطیلات آخر هفته افرادی که خود را حامی حقوق بشر می‌نامند به آقای بورودین، مشاور سفیر روسیه در لاهه حمله کرده و جلوی چشم فرزندانش، وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و با این کودکان نیز برخورد بد و خشنی داشتند. ما در این رابطه رسما یادداشت اعتراضی برای وزارت امور خارجه هلند ارسال کرده و خواستار توضیح در رابطه با این حادثه شده‌ایم.

این دیپلمات بلندپایه یادآور شد که این اتفاق نقض آشکار حقوق بین‌المللی و برخلاف کنوانسیون وین در خصوص مصونیت دیپلماتیک است.

دولت هلند در اوایل ماه اکتبر رسما به روسیه در رابطه با توقف کشتی گروه «گرین پیس» در دریای پیچورسک و دستگیری فعالان آن اعتراض کرد. روسیه در پاسخ اعلام نمود که نیروهای گشت ساحلی روسیه طی یک سال و نیم گذشته بارها نسبت به حضور و فعالیت این کشتی در آب‌های ساحلی روسیه به دولت هلند هشدار داده بود که به این هشدارها توجهی نگردید و به همین دلیل طرف روسی بازداشت فعالان این گروه را حق خود می‌داند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها