امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58892
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از عرب‌نیوز، «ژان ایو لودریان» وزیر دفاع فرانسه در جریان سفر به عربستان و دیدار با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از عرب‌نیوز، «ژان ایو لودریان» وزیر دفاع فرانسه در جریان سفر به عربستان و دیدار با مقامات این کشور گفت که پاریس و ریاض مواضع مشترکی درباره سوریه دارند.

وی در گفت‌وگو با گروه منتخبی از خبرنگاران گفت: «دیدگاه مشترک فرانسه و عربستان درباره سوریه تقویت و به قدرت رساندن ائتلاف ملی سوریه (SNC) و ژنرال «سلیم ادریس» از ارتش آزاد است.»

وی در این سفر حامل پیام «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور کشورش برای « ملک عبدالله» پادشاه عربستان بود و گفت که فرانسه همپیمان قدرتمند کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در مسایل ژئوپلیتیکی است.

وی در ادامه گفت که فرانسه از ائتلاف ملی و ادریس به وسیله کمک‌های سیاسی، نظامی و انسانی حمایت کرده است و افزود: «حمایت‌ها و روش‌های ما به رهبری حاکمیت عربستان و مردم این کشور بوده است.درباره سوریه راهکار نظامی کاربردی ندارد و همه این موضوع را می دانند از این رو احزاب باید برای گفت‌وگو پای میز مذاکره حاضر شوند.»

 رئیس  دستگاه دیپلماسی فرانسه با ابراز خوشبینی درباره نتیجه‌بخش بودن کنفرانس ژنو 2 گفت: «ما می خواهیم  در جریان ژنو 2 شاهد قانونی برای دولت انتقالی باشیم.»

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها