امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58898
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۹
تعداد بازدید: 46
حجت‌الاسلام حسین جوان‌آراسته ضمن اعلام این خبر به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: در این اثر اصل هشتم قانون ...

حجت‌الاسلام حسین جوان‌آراسته ضمن اعلام این خبر به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: در این اثر اصل هشتم قانون اساسی را که مربوط به مبحث امر به معروف و نهی از منکر است بررسی کرده‌ام.

وی درباره محتوای این اثر توضیح داد: در این کتاب در حقیقت برای اجرایی شدن این اصل و مباحث فقهی و حقوقی آن و برخی ابعاد مختلفش که هنوز شکافته نشده، تأکید داشته‌ام.

حجت‌الاسلام جوان‌آراسته با تأکید بر اینکه این اثر بیشتر جنبه تحقیقاتی دارد، گفت: کتاب حاضر در پنج فصل آماده انتشار شده که یک فصل آن تنها به طرح جدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی که درباره امر به معروف و نهی از منکر است و به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه شده، می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه البته این کتاب یک اثر مستقل درباره امر به معروف و نهی از منکر محسوب می‌شود، افزود: در عین حال یک نیم نگاهی هم به طرح جدید مجلس شورای اسلامی دارد و ضرورت اینکه چنین اثری درباره موضوع امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم بسیار احساس می‌شد چرا که این روزها هم چالش‌های زیادی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد و دراین زمینه نیازمند شفاف سازی و توجه به نقاط مغفول قانون اساسی داریم.

وی در پایان گفت: کتاب حاضر به زودی از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها