امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5890
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در وزارت کشور، سیدصولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در وزارت کشور، سیدصولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع خبرنگاران گفت: زمانی که نتایج تائید صلاحیت‌ها از طریق شورای نگهبان به ما اعلام شد وزارت کشور اسامی داوطلبان تائید صلاحیت شده را از طریق رسانه‌های گروهی در اختیار مردم قرار می‌دهد.

وی افزود: بعد از انتشار اسامی داوطلبان تائید شده تبلیغات در چارچوب قانون آزاد است اما قبل از زمان تبلیغات هر گونه اقدام تبلیغی از سوی کاندیداها خلاف قانون به شمار می‌رود.

وی همچنین گفت: قانونگذار پیش‌بینی کرده تا به منظور جلوگیری از تخلفات انتخاباتی، دستگاه قضا ستاد پیشگیری از وقوع جرم تشکیل داده و قانون شعبی را مشخص کرده تا در بخش‌ها و شهرستان‌ها به جرائم انتخاباتی رسیدگی کنند.

مرتضوی در خصوص قوانین تبلیغات کاندیدا خاطرنشان کرد: تبلیغات انتخاباتی به سه دسته تقسیم می‌شود که یک نوع آن از امکانات عمومی و صدا و سیما انجام می‌گیرد که قانونگذار پیش‌بینی کرده تا شورای تبلیغات با ریاست وزیر، این مسئله را اجرایی کند. بخش دیگری از تبلیغات استفاده از سالن‌های دولتی و استادیوم‌های ورزشی است که چارچوب آن در آینده مشخص و ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از تبلیغات انتشار بروشور و زندگینامه کاندیداها و کار میدانی است، تصریح کرد: در قانون انتخابات به صورت دقیق این موضوعات مشخص شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور در خصوص تمهیدات فراهم شده برای رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور خاطرنشان کرد: وزارت کشور با هماهنگی وزارت خارجه اقدامات لازم را در این زمینه انجام دادند و در فرصت مقرر این موضوع انجام خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها