امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۱۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5891
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 162
«موفق الحبشی»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که اقدام اسرائیل به تجاوز ...

«موفق الحبشی»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که اقدام اسرائیل به تجاوز علیه منطقه تحقیقات نظامی «جمرایا» دلیل روشن و واضحی بر این است که بحران سوریه از سوی اسرائیل برنامه ریزی و تدارک دیده شده است.
الحبشی گفت: اینگونه که به نظر می‌رسد و همانطور که تصور می‌شد، دشمن اول سوریه از مدت‌ها پیش رژیم صهیونیستی بوده و امروز از فرصت استفاده کرده و ضرباتی را به تاسیسات استراتژیک و حیاتی موجود در سوریه وارد می‌کند.

این نماینده پارلمان سوریه در ادامه افزود: هدف اصلی در پس این تجاوزها متوقف کردن طرح توسعه و پیشرفت علمی سوریه و تضعیف ایمان و باور و اعتماد به نفس مردم سوریه به خویش است، اما این خواسته هیچ‌گاه محقق نخواهد شد و تجاوز روز یک‌شنبه دلیلی روشن بر جنایات رژیم صهیونیستی است که هدف آن تخریب و نابودی و تضعیف کشورهای همجوار آن است.

وی افزود: من پیش بینی می‌کنم که واکنش و پاسخ سوریه نزدیک خواهد بود، اما زمان و موعد این واکنش در دست رهبران سوریه است، چون این اقدام تنها یک تجاوز علیه حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه نیست، بلکه تجاوز و تعدی به تمام مردم سوریه است، اما هم اکنون نمی‌توانیم بگوییم که این واکنش چگونه خواهد بود؟
از سوی دیگر «لؤی حسین»، رهبر جریان معارض «ساخت دولت سوریه» نیز گفت: اسرائیل از اوضاع حاکم بر سوریه و مشغول بودن نظام به مبارزه با معارضان مسلح بهره برداری و سوء استفاده کرد و این زمینه تجاوز این کشور به اراضی سوریه را فراهم کرد.

حسین در ادامه افزود: هدف واقعی این تجاوز هدف قرار دادن نقطه نظامی بود که در آن تسلیحاتی وجود داشت که قرار بود به دست حزب‌الله برسد، به همین دلیل واکنش در نظر گرفته شده برای این تجاوز نمی‌تواند همچون واکنش‌های دیگر باشد و برای این واکنش محاسبات خاصی در نظر گرفته خواهد شد و هرگونه واکنش سریع و آنی دمشق علیه اسرائیل، این رژیم را در برابر جنگ بزرگ قرار خواهد داد.

این رهبر معارض سوری گفت که تصور نمی‌کند، سوریه تصمیم به جنگ علیه اسرائیل داشته باشد و به نظر می‌رسد که این اقدام دور از انتظاری از سوی دمشق باشد، افزون بر اینکه هر جنگی تابع معادله‌های بین المللی است که در اینجا طرف‌های بین المللی وجود دارند که به چنین جنگ تمام عیار و فراگیری در منطقه رضایت نمی‌دهند که پایانی برای آن متصور نیست.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها