امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58919
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات طرح عضویت و لغو عضویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شوراهای عالی، شوراها، مجامع و سایر هیئت‌ها، ماده 3 این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.
طبق مصوبه مجلس، رؤسای کمیسیون‌ها و نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در مجامع، شوراها و هیئت‌ها به عنوان عضو حضور دارند، وظایف نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی را نیز برعهده داشته و موظف به انجام آن وظایف طبق آئین‌نامه داخلی مجلس هستند.
وکلای ملت با 148 رأی موافق، 1 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از 227 نماینده حاضر در جلسه، ماده 3 طرح مذکور را مصوب کردند.
همچنین خانه ملتی‌ها در مصوبه دیگری در ماده 4 این طرح مقرر کردند، در صورتی که هر یک از شوراها، مجامع و هیئت‌هایی که طبق قانون دارای نماینده ناظر هستند، اقدام به تشکیل کمیته یا شورای فرعی نمایند موظفند مراتب را به نماینده ناظر و معاون نظارت مجلس شورای اسلامی اطلاع دهند، نماینده مذکور، عضو ناظر کمیته یا شورای فرعی است و عند‌اللزوم در جلسات آن شرکت می‌کند.
نمایندگان ملت با 149 رأی موافق، صفر رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از 224 نماینده حاضر در جلسه، ماده 4 این طرح را به تصویب رساندند.
خانه ملتی‌ها نیز در ماده 5 مصوب کردند که همه نمایندگان ناظر طبق آئین‌نامه داخلی مجلس از ابتدای هر دوره به مدت دو سال انتخاب می‌شوند و روش‌های تعیین شده برای انتخاب نمایندگان ناظر در سایر قوانین و مقررات به روش پیش‌بینی شده در آئین‌نامه مذکور اصلاح می‌شود.
نمایندگان مجلس با 137 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از 203 نماینده حاضر در جلسه ماده 5 را به تصویب رساندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها