امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58932
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 84
امیر نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان به فعالیت‌های مدارس قرآنی استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: دانش‌آموزان استقبال خوبی از ...

امیر نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان به فعالیت‌های مدارس قرآنی استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: دانش‌آموزان استقبال خوبی از برنامه‌های مدارس قرآنی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در مدارس قرآنی دانش‌آموزان فعالیت‌های قرآنی را در کنار فعالیت‌های آموزشی انجام می‌دهند، تصریح کرد: 6 هزار دانش‌آموز در این مدارس حضور دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به فعالیت‌های مدارس قرآنی فوق برنامه‌ای استان زنجان اشاره کرد و گفت: 114 مدرسه فوق برنامه‌ای در استان زنجان فعالیت می‌کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: 20 هزار دانش‌آموز برای بهره‌مندی از برنامه‌های این مدارس در شیفت بعد از ظهر مراجعه می‌کنند.

نظری به دیدار مقام معظم رهبری در سال 90 با شخصیت‌ها و چهره‌های قرآنی اشاره کرد و افزود: ایشان در این مراسم فرمودند باید 10 میلیون حافظ قرآن در کشورمان وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: در همان سال اقدامات لازم برای عملیاتی کردن پیام مقام معظم رهبری انجام شد و فعالیت‌های مدارس قرآنی در کشورمان آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه 5 هزار نخبه قرآنی در سراسر کشور در مدارس قرآنی استخدام شدند، افزود: از این تعداد 64 نفر سهم استان زنجان است.

این مسئول ادامه داد: همه نخبگان سهمیه استان زنجان در آن مقطع زمانی استخدام شده و فعالیت‌های قرآنی خود را در مدارس آغاز کردند.

نظری اضافه کرد: با توجه به برنامه‌های انجام شده باید برای هر 2 هزار و 500 نفر دانش‌آموز یک نفر مجری وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه استان زنجان در طرح نور جزو استان‌های برتر است، یادآور شد: هر ساله 30 درصد دانش‌آموزان داوطلبانه برای حفظ قرآن در مدارس ثبت نام می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به تعداد ثبت نام کنندگان دانش‌آموزان در مدارس قرآنی در سال‌های 90 و 91 اشاره کرد و گفت: 47 هزار دانش‌آموز در طول این مدت در مدارس قرآنی ثبت نام کردند.

این مسئول با بیان اینکه 12 هزار و 677 نفر از دانش‌آموزان به حفظ قرآن اقدام کردند، اذعان داشت: تعدادی از این دانش‌آموزان کل قرآن و تعدادی دیگر نیز موفق به حفظ نیم جزء شدند.

نظری در پایان متذکر شد: امید است امسال نسبت به سال‌های گذشته آمار دانش‌آموزان ثبت نام کننده در مدارس قرآنی برنامه‌ای و فوق برنامه‌ای افزایش یابد.
انتهای پیام/73008/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار