امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5894
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با بیان حدیثی از امام هادی(ع) گفت: وقتی مصیبتی رخ می‌دهد کسانی هستند که صابر بوده و عده‌ای دیگر بی‌تابی می‌کنند و آنهایی که صابر هستند یک مصیبت داشته و ثواب صابرین نصیب آنها می‌شود ولی آنهایی که بی‌تابی می‌کنند دو مصیبت داشته و گرفتار مشکلاتی در دنیا می‌شوند و علاوه بر صدمه روحی، راه حل مشکل را نیز گم می‌کنند.

وی با بیان اینکه در مسائل فردی و جمعی این قضیه صادق است، تصریح کرد: ممکن است با مشکلی مثل تحریم، مفاسد و فعالیت جاسوسان داخلی مواجه شویم و در چنین شرایطی باید به دنبال راه حل مشکل باشیم.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه برخی جوانان نامه نوشته‌ و گفته‌اند به دلیل مشکلات به وجود آمده با خدا قهر کرده‌اند اضافه کرد: وقتی مشکلی به وجود می‌آید باید بیشتر به خدا توکل کرد زیرا در پی این مشکلات نعمت‌هایی نهفته است.

وی با اشاره به فرا رسیدن 19 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت کلینی گفت: تاریخ تولد مرحوم کلینی مشخص نیست ولی تاریخ وفات کلینی در ماه شعبان سال 329 هجری قمری مصادف با اردیبهشت ماه بوده است.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه کلینی از بزرگان شیعه به شمار می‌رود و البته اهل سنت نیز به مرحوم کلینی احترام می‌گذارند ادامه داد: عالِم وقتی خلأیی مشاهده کرد باید وارد عمل شود و تکرار مکررات کردن هنر نیست؛ در مقدمه کتاب کافی مشخص است که ایشان نسبت به آینده روشن بینی داشته و گفته است امیدوارم تا آخر دنیا کسانی که از این کتاب استفاده می‌کنند برای من نیز ثوابی نوشته شود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه کتاب‌های مهمی بعد از کتاب کافی نوشته شده است ولی ارزش کتاب کافی حفظ شده است.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود حمله اسرائیل به سوریه را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: این حمله بسیاری از پرده‌ها را کنار زد و معلوم شد شورشیان سوریه که اسم ارتش آزاد را یدک می‌کشند همکار اسراییل هستند و اسرائیل به نفع آنها این حمله را ترتیب داد.

وی اظهار کرد: مشخص شد که دست مرتجعان عرب و برخی دولتمردان ترکیه، عربستان سعودی و قطر با اسراییل در یک کاسه است.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه این حمله با هیچ یک از موازین جهانی و بشری هماهنگ نیست تصریح کرد: اینکه دولتی بدون مقدمه به دولت دیگری حمله کرده و عده‌ای زیادی را به خاک و خون بکشد نتیجه بهره‌گیری قانون جنگل است که به تایید آمریکا و اروپا رسیده است.

وی تاکید کرد: این مجامع بین‌المللی به چه درد می‌خورند؟ آیا نباید در این اختلافات پا درمیانی کند؟ مگر قانونی در دنیا حاکم نیست؟ گویی به دوران جنگل بازگشته‌ایم؟

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اتحادیه عرب در برابر این حمله بی‌تفاوت بوده است بیان کرد: عربستان سعودی این حمله محکوم کرده و گفته است که حاضر نیستیم به کشور عربی حمله شود؛ نشانه واقعی بودن این محکوم کردن این است که از این حرکت دیگر حمایت نکنید.

وی خاطرنشان کرد: این مسیری که نظام اسلامی در پیش گرفته مسیر صحیح الهی و انسانی است امیدواریم آنهایی که در خواب غفلت هستند از خواب بیدار شده و آنهایی که بیدار هستند و در بیداری اینگونه اقدامات را انجام می‌دهند ریشه‌کن شوند.
انتهای پیام/2258/و40
برچسب ها:
آخرین اخبار