امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58948
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 34
«عمار الأسد» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، موافقت سوریه با تحویل سلاح شیمیایی را ...

«عمار الأسد» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، موافقت سوریه با تحویل سلاح شیمیایی را راه حل میانه‌ای خواند که روسیه به منظور حفظ آبروی آمریکا آن را مطرح ساخت و تاکید کرد که در سایه تحویل سلاح شیمیایی، دمشق ابزارهای کافی برای دفاع خود در اختیار دارد.

به گفته این نماینده پارلمان سوریه حزب الله لبنان در سال 2006 بدون اینکه سلاح شیمیایی در اختیار داشته باشد، بر رژیم صهیونیستی پیروز شده است.

وی با تاکید بر لزوم خوشبینی به آینده، یادآور شد که سلاح شیمیایی امروزه قدیمی شده و بر خلاف دوران گذشته تاثیر خود را از دست داده است. این امر یکی از دلائل موافقت دمشق با تحویل سلاح شیمیایی است.

الأسد استفاده از سلاح شیمیایی را آخرین تلاش و تیر خلاص دارنده اینگونه سلاح‌ها برشمرد و افزود: نظام سوریه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است، زیرا اوضاع آن در سایه پیشروی‌های ارتش خوب ارزیابی می‌شود.

وی با اشاره به عزم نظام سوریه برای ایجاد راه حل سیاسی به منظور خروج از بحران جاری، گفت: ما ابتکارات (سیاسی) را مطرح کرده‌ایم ولی دیگران در مسیر اجرای آن سنگ اندازی می‌کردند. معتقدیم که راه حل سیاسی، راه حل مناسب تحولات جاری است که می‌تواند سوریه را از این تحولات خلاص کند.

این نماینده پارلمان سوریه با بیان اینکه غرب از ما می‌خواهد گمان کنیم که به پیروزی دست یافته است، افزود: این موضوع به هیچ وجه صحیح نیست زیرا سلاح شیمیایی سوریه، یک قدرت بازدارنده در مقابل سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی بود. موضوع سلاح شیمیایی در رسانه‌ها بیش از حد برجسته شده و از آن سوء استفاده شده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها