امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58949
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه واشنگتن پست، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل شب گذشته از طرح خود برای استقرار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه واشنگتن پست، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل شب گذشته از طرح خود برای استقرار یک گروه متخصص 100 نفره در امور سلاح‌های شیمیایی، شامل مدیران و ماموران امنیتی برای تخریب گازهای شیمیایی و عوامل مربوط به آن در سوریه خبر داد.

در صورت اجرای این طرح، این برای اولین بار است که سازمان ملل در طول یک جنگ داخلی چنین وظیفه‌ای را انجام می‌دهد.

بان کی مون در نامه‌ای به شورای امنیت نوشت؛ این تیم ویژه، از افسران سیاسی و امنیتی به ویژه متخصصان فنی سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی، منطقه عملیاتی خود را در قبرس قرار خواهند داد و حضور همیشگی و پررنگ در سوریه نخواهد داشت.

به نوشته بان کی مون، وظیفه آنها تخریب و از بین بردن سلاح‌های شیمیایی سوریه از جمله 1000 متر مکعب گاز شیمیایی، عوامل و پیش سازهای سلاح‌های شیمیایی تا 30 ژوئن 2014 است.

دبیر کل سازمان ملل همچنین گفت؛ این طرح که نیازمند تصویب در شورای امنیت است به دنبال توافق آمریکا و روسیه و حمایت شورای امنیت و سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی برای از بین بردن سلاح‌های شیمیایی سوریه طراحی شده است. درحال حاضر 35 مامور سازمان ملل برای اجرای این ماموریت به سوریه اعزام شده‌اند تا ماموریت خود را آغاز کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها