امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5896
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنبش عدم تعهد با صدور بیانیه‌ای اقدام تجاوزکارانه رژیم اسرائیل  علیه سوریه را محکوم کرد و آن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنبش عدم تعهد با صدور بیانیه‌ای اقدام تجاوزکارانه رژیم اسرائیل  علیه سوریه را محکوم کرد و آن را نقض آشکار  اهداف و اصول منشور ملل متحد خواند.

جنبش عدم تعهد در این بیانیه که توسط مرکز هماهنگی این جنبش در نیویورک صادر شده، ضمن محکوم کردن اقدام رژیم اسرائیل در تجاوز به حریم هوایی سوریه و حمله به تاسیسات این کشور، از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرد تا اقدامات ضروری را برای جلوگیری از تکرار آن به عمل آورد.

مرکز هماهنگی جنبش عدم تعهد تاکید کرد: در اثر حملات رژیم اسرائیل، تخریب‌های گسترده‌ای در برخی تاسیسات متعلق به نیروهای نظامی سوریه و در مناطق مسکونی نزدیک آن به وجود آمده  و باعث کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از نظامیان و غیر نظامیان شده است.

جنبش عدم تعهد خاطرنشان کرد: این جنبش اقدام رژیم اسرائیل را نقض آشکار قوانین بین‌المللی، تجاوز به حاکمیت سوریه و نقض اصول و اهداف منشور ملل متحد می‌داند.

مرکز هماهنگی جنبش عدم تعهد همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به مسئولیت‌های خود در محکوم کردن این تجاوز رژیم اسرائیل علیه سوریه عمل کند و اقدامات ضروری را برای جلوگیری از تکرار این گونه حملات به عمل آورد.

جنبش عدم تعهد همچنین از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرد تا رژیم اسرائیل را به خاطر اقدام به تجاوز و عواقب آن به واسطه اجتناب از بدتر شدن شرایط در منطقه از جمله احتمال ایجاد جنگ گسترده منطقه‌ای که صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید کند، وادار به پاسخگویی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها