امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58964
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داوود محمدی نماینده مردم قزوین در خانه ملت در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داوود محمدی نماینده مردم قزوین در خانه ملت در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت:‌ حماسه پرشور سیاسی ملت بزرگ ایران که در پرتو رهنمودهای داهیانه رهبری مرزهای کشورمان را درنوردید، فراز اعجاب‌انگیز دیگری را از عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در پیش چشم جهانیان گشود.

وی افزود: سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل متحد و پویایی دستگاه دیپلماسی کشور و پافشاری بر اصول و خواسته‌های مردم، دوستان و دشمنان را معترف به جایگاه بی‌بدیل ایران در صحنه نقش‌آفرینی‌های جهانی کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: بی‌تردید در این برهه ضرورت الزام به قانون و قانون‌‌گرایی و پایبندی به آداب نقد و استلزامات اعتراض نسبت به رفتار دولتمردان که پیش‌نیاز مفاهمه ملی، همصدایی و ثبات رشد اجتماعی و سیاسی است بر تمام افراد، گروه‌ها و علاقمندان کشور لازم است.

محمدی اظهار داشت: صدالبته همزمان با تحرکات دیپلماسی کشور چاره‌ای جز بهبود روش‌ها و توسعه حوزه فرهنگ و اندیشه عمومی برای نیل به اهداف پیش رو باقی نمانده و امروزه پرداختن به دیپلماسی عمومی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، گردشگری و ورزشی و تجاری در بالابردن ظرفیت‌های اجتماعی و آگاهی‌بخشی‌های بین‌المللی از ضرورت‌های الزام دولت‌ها به تبعیت از ملت‌هاست. علی‌الخصوص در شرایط فعلی که بیداری کشورهای اسلامی در معرض الگوی نظام‌یافته‌ای از خشونت‌های قومی، فرقه‌ای، مذهبی و تطوق رویکردهای امنیتی-سیاسی قرار گرفته و کشورهای مظلوم میانمار، افغانستان، سوریه و عراق را هدف قرار داده است.

وی افزود: برای مبارزه با آپارتایدهای بین‌المللی و فعالیت‌های گروه‌های تروریستی و تکفیری که تهدید فراگیر برای صلح و امنیت جهانی در فضای استحاله باورهای اصیل انسانی به شمار می روند تمسک به دیپلماسی عمومی حربه‌ای اثربخش و کارآمد است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حمایت مقام معظم رهبری از سیاست‌های خارجی دولت و اعتماد ایشان به مسئولین، خلق فرصت جدیدی برای کشورهای غربی و آمریکا به شمار می‌رود که با در پیش گرفتن رفتار عاقلانه و احترام متقابل حسن نیت خدشه‌دار شده‌شان را در پیشگاه ملت بزرگ ایران ترمیم کند و به خاطر داشته باشند که حافظه تاریخی این مردم کودتای 28 مرداد، سقوط هواپیمای مسافربری، حمایت از تروریسم، بلوکه کردن اموال و دارایی‌های ملت ایران، تحریم‌های دارویی و غذایی و صدها مورد استعمار و استثمار ناشی از خوی برتری ‌جویی آنها را فراموش نکرده و نخواهد کرد.

محمدی اظهار داشت: به آمریکا توصیه می‌کنم که در تفسیر نرمش قهرمانانه سر بر روی متکای نرم لابی صهیونیسم و بی‌ریشگان تاریخی ننهاده و بدانند که منادیان نرمش قهرمانانه به هنگام ضرورت آرزومندان شهادت و مشتاقان حماسه کربلایند.

وی افزود: حدود 4 ماه از برگزاری انتخابات و 2 ماه از رأی اعتماد به وزرا گذشته لیکن تغییرات انتصابات دولت هنوز به پایان نرسیده و در اغلب استان‌های کشور انتصابات استانداران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اشاره به استانداران صرفا به دلیل نقش بی بدیل نماینده عالی دولت در چیدمان مدیریتی پایه‌گذاری بودجه سال 93، سرعت بخشیدن به ضرب آهنگ توسعه استان، تشکیل کارگروه‌های تخصصی اجرایی برای بررسی و بسط برون‌رفت از تنگناهای معیشتی و تحقق حماسه اقتصادی است.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: البته در این رهگذر مهندسی مجدد و بازتعریف سیاست‌های اجرایی طرح هدفمندی یارانه‌ها و احتراز از رویکردهای تورم‌زا ضروری است. تعریفی که در آن توجه به جامعه صنعتی، تولیدی، خدماتی و بازرگانی به منظور ایجاد اشتغال و تحرک اقتصادی برای مهار تورم و گرانی و بالا بردن قدرت خرید مردم از راهبردهای زیربنایی و اساسی است.

محمدی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف خواستار رسیدگی مسئولین به این مشکلات و رفع آنها شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها