امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5897
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دولت منتخب فلسطین با صدور بیانیه‌ای نسبت به تکرار تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی هشدار داد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دولت منتخب فلسطین با صدور بیانیه‌ای نسبت به تکرار تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی هشدار داد و خواستار تحرک فوری امت اسلامی و عربی به منظور دفاع از این مسجد مبارک و مقابله با جنایت های شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست شد.

دولت هنیه همچنین قانون «برافر» را قانونی نژاد پرستانه خواند که موجب کوچانده شدن شمار زیادی از شهروندان فلسطینی می شود و اعلام کرد که تصویب این قانون پرده از چهره زشت و کریه دشمن صهیونیستی و تمایل و رغبت آن برای کوچاندن ملت فلسطین از سرزمین خویش برداشت.

به موجب قانون «برافر»، نزدیک به 35 هزار شهروند فلسطینی در منطقه النقب از خانه و کاشانه خود کوچانده می شوند.

محکومیت تجاوز اسرائیل به خاک سوریه

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، دولت منتخب فلسطین در غزه حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه را محکوم و تاکید کرد: ما حمله دشمن صهیونیستی به خاک سوریه یا هر یک از کشورهای اسلامی و عربی را به هر بهانه‌ای که باشد، رد و به شدت آن را محکوم می کنیم و از اتحادیه عرب می خواهیم موضعی قاطع و بازدارنده را در قبال این اقدام جنایتکارانه اتخاذ کند.

مبادله اراضی

دولت هنیه همچنین تشریح کرد که تلاش های آمریکا برای فعال سازی طرح صلح عربی و واداشتن کشورهای عربی به اعتراف به دشمن صهیونیستی و عادی سازی روابط با آن و ارائه طرح مبادله اراضی فلسطینی، اقدامی بسیار خطرناک و غیر قابل قبول خواهد بود.

دولت فلسطین خاطر نشان کرد: ما از کشورهای عربی انتظار داشتیم به خواسته های ملت فلسطین مبنی بر عزل و انزوای دشمن صهیونیستی عمل کرده و مجازات هایی را بر این رژیم به خاطر ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان اعمال کنند و راهکارهای سیاسی قبلی را که به بن بست رسیده بود، تصحیح کنند، نه اینکه بیش از پیش در دام توهمات آمریکا که همواره در پی حمایت از دشمن صهیونیستی است، گرفتار آیند.

دولت فلسطین تصریح کرد که فلسطین سرزمینی نیست که به تاراج گذاشته شود یا بر سر آن معامله صورت گیرد.

سفر شیخ قرضاوی به غزه

از سوی دیگر، دولت مردمی فلسطین ضمن استقبال از سفر شیخ یوسف قرضاوی و هیات علمای مسلمان به نوار غزه، مواضع تاریخی ایشان در حمایت از فلسطین و مساله عادلانه آن و عقیده و آرمان امت اسلامی و تمدن آن را مورد تمجید قرار داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها