امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58977
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: تربیت بدنی آموزش و پرورش باید مبنای ورزش کشور قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های ورزش دانش‌آموزی باید در امتداد سند تحول آموزش و پرورش اجرا شود، افزود: ساحت‌های تعلیم و تربیت اعم از عبادی، اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی با ورزش پاسخ داده می‌شود.

حمیدی با تأکید بر اینکه معلم در تربیت بدنی تعلیم و تربیت محور است، ادامه داد: اگر بهترین سند تحول نوشته شود و بهترین تجهیزات نیز ارائه شود، اما معلم بی‌رمق باشد، همه چیز از بین می‌رود؛ بر این اساس باید به جایگاه معلم توجه ویژه‌ای شود و توانمندسازی و دانش‌افزایی معلمان محور قرار گیرد.

وی به فعالیت 5 هزار مربی بهداشت در آموزش و پرورش اشاره کرد و بیان داشت: 30 هزار مربی تربیت بدنی نیز در مدارس مشغول به فعالیت هستند که باید به توانمندسازی و استفاده بهینه از ظرفیت آنها توجه شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه دوره تربیت بدنی در دوره ابتدایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: اولویت برنامه‌های ما مناطق دور و مناطقی است که استخر ندارد.

وی ادامه داد: در فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی روی کمک والدین حساب کرده‌ایم البته باید به والدین در ازای آن در ارائه خدمات تضمین دهیم.

وی به مشکلات مالی اشاره کرد و ادامه داد و گفت: باید آموزه‌های اقتصاد مقاومتی دچار تغییراتی شود.

حمیدی با بیان اینکه طرح نهضت داوطلبی یک ایده است، افزود: این نظام داوطلبی برای پرورش دانش‌آموزان باید از کف مدرسه شکل گیرد و انجمن‌های ورزشی در مدارس در قالب شورای مدارس و شورای استان راه‌اندازی شود.

وی به راه‌اندازی نظام مشورتی و اتاق فکر اشاره کرد و گفت: هیچ طرحی بدون چکش‌کاری معاونان سلامت و تربیت بدنی ابلاغ نمی‌شود زیرا نباید بین صف و ستاد فاصله باشد.

این مسئول در آموزش و پرورش از ایجاد اتاق فکر در حوزه تربیت بدنی و سلامت خبر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها