امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58989
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس، خبرگزاری «یونایتد پرس اینترنشنال» از برنامه ریزی های انجام شده در آمریکا برای برگزاری تظاهراتی با هدف ترغیب کنگره این کشور به تصویب ...

به گزارش فارس، خبرگزاری «یونایتد پرس اینترنشنال» از برنامه ریزی های انجام شده در آمریکا برای برگزاری تظاهراتی با هدف ترغیب کنگره این کشور به تصویب قانون شهروندی مهاجران غیرقانونی خبر داده است.

این تظاهرات که «راهپیمایی برای اصلاح مهاجرت» نام دارد، قرار است ظهر امروز سه شنبه در پارک ملی واشنگتن برگزار شود؛ این در حالیست که فضای آزاد این پارک به دلیل تعطیلی دولت واشنگتن بسته است اما با این حال، خدمات پارک ملی واشنگتن با برگزاری این تظاهرات بر اساس امتیازات متمم اول قانون اساسی آمریکا، موافقت کرده است.

در تعریف متمم اول قانون اساسی آمریکا آمده است که کنگره این کشور نمی تواند قانونی را با هدف محدود کردن آزادی بیان، تجمعات مسالمت آمیز به تصویب برساند.

بر اساس سازمان دهندگان این تجمع، انتظار می رود ده ها هزار نفر در تظاهرات امروز واشنگتن حضور داشته باشند.

در ادامه این خبر آمده است که تظاهرات 6 ساعته امروز سه شنبه در پارک ملی واشنگتن در پی بیش از 150 تظاهراتی برگزار می شود که روز شنبه هفته جاری در 40 ایالت آمریکا انجام شد.

در تظاهرات روز شنبه هفته جاری هزاران نفر از مردم آمریکا با برگزاری تظاهرات در خیابان های بیش از 160 شهر، خواستار اصلاح قوانین مهاجرتی و پایان محدودیت قانونی برای بیش از 11 میلیون مهاجر فاقد ویزا و مدارک قانونی در این کشور شدند.

تظاهرات امروز در آمریکا در حالی برگزار خواهد شد که دولت واشنگتن به دلیل بن بست بودجه در کنگره آمریکا وارد دومین هفته تعطیلی خود شده است و اختلاف جمهوریخواهان مجلس نمایندگان با «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و دموکرات ها بر سر قانون خدمات درمانی و سقف بدهی دولت همچنان پابرجاست.

انتظار می رود که حدود 30 نفر از اعضای کنگره آمریکا از جمله «نانسی پلوسی» رهبر اقلیت جمهوریخواهان مجلس نمایندگان و «رابرت منندز» دموکرات ایالت «نیوجرسی» در تظاهرات امروز واشنگتن حضور داشته باشند؛ علاوه بر این، فعالان اجتماعی در آمریکا به همراه اتحادیه های کارگری و رهبران مذهبی نیز در این تجمع شرکت خواهند کرد.

معترضان به قوانین مهاجرتی در آمریکا در نظر دارند بعد از این تجمع، به سمت ساختمان کنگره این کشور راهپیمایی کنند.

دموکرات های حاضر در مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته لایحه ای را معرفی کردند که شباهت زیادی به لایحه دو حزبی و جامعی دارد که در ماه ژوئن سال جاری در سنا به تصویب رسیده است و شامل مسیری برای اعطای حق شهروندی به بیشتر 11.7 میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا می شود.

این در حالیست که این لایحه مصوب در مجلس نمایندگان، هیچ حامی جمهوریخواهی نداشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها