امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58991
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تودی زمان، آندره فوگ راسموسن دبیر کل ناتو درباره تصمیم ترکیه برای ساخت یک سیستم دفاع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تودی زمان، آندره فوگ راسموسن دبیر کل ناتو درباره تصمیم ترکیه برای ساخت یک سیستم دفاع ضدموشکی با همکاری یک شرکت چینی ابراز نگرانی کرد و گفت که آنکارا باید سیستمی را انتخاب کند که سازگار با متحدانش باشد.

ترکیه اخیرا اعلام کرده است که یک توافق دفاع موشکی به ارزش 3.4 میلیارد دلار با یک شرکت چینی امضا کرده است. این شرکت چینی تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد اگر چه این توافق هنوز کاملا نهایی نشده است.

در همین حال، آمریکا نگرانی شدید خود را نسبت به این تصمیم ترکیه اعلام کرد و تاکید کرد که سیستم دفاع موشکی چینی با سیستم‌های ناتو سازگار نیست.

راسموسن در حاشیه یک کنفرانس در کپنهاگ گفت: انتخاب یک سیستم دفاعی یک تصمیم ملی و داخلی است. آنچه که برای ما مهم است این است که سیستمی که توسط هر کشور عضو ناتو انتخاب می‌شود باید قادر باشد با سیستم‌های دیگر کشورها کار کند. من انتظار دارم که ترکیه با کشورهای دیگر هماهنگ باشد.

در عین حال، «عصمت ییلماز» وزیر دفاع ترکیه گفت:« چین به ما قیمت خوبی برای خرید این سامانه پیشنهاد کرده و شرکت چینی سازنده این سامانه توافق کرده است موافقتنامه‌ای را با ترکیه در زمینه تولید مشترک چنین سامانه ای امضا کند.»

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه نیز گفت:« مذاکرات با این شرکت چینی آغاز شده اما هنوز هیچ موافقتنامه ای بین دو طرف امضا نشده است و این روند همچنان ادامه دارد.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار