امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59006
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کریم دولتی» حافظ کل قرآن و استاد قرآن کریم به عنوان گزینه اصلی وزیر ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کریم دولتی» حافظ کل قرآن و استاد قرآن کریم به عنوان گزینه اصلی وزیر ارشاد در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح است.

این معاونت سال گذشته با حکم سید‌محمد حسینی وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد و حجت‌الاسلام حمید محمدی که پیش از آن ریاست مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی را بر عهده داشت، به عنوان اولین معاون قرآن و عترت این وزارتخانه منصوب شد.

نگاهی به فعالیت‌های قرآنی «کریم دولتی»

به گزارش فارس، کریم دولتی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و مذاهب اسلامی است و علاوه بر تدریس قرآن در دانشگاه یکی از اساتید برجسته حفظ قرآن کریم به شمار می‌رود. وی سال 1375 موفق به حفظ کل قرآن و در سال 1377 موفق به کسب رتبه سوم مسابقات سراسری قرآن کریم شد.

دولتی چندین بار عنوان نخست مسابقات نیروهای مسلح را در رشته حفظ و قرائت قرآن کریم کسب کرده است و به عنوان داور بین‌المللی قرآن کریم شناخته می‌شود. این حافظ کل قرآن کریم در حال حاضر دارای مدرک دکتری در رشته علوم قرآن و حدیث است.

ریاست دانشکده علوم و فنون قرآن، ریاست کمیته خادمان و فعالان قرآنی، عضو مرکز طبع و نشر قرآن کریم و عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم و مذاهب اسلامی جزو فعالیت‌های دولتی است.

مقالات «تقسیم‌بندی انواع قرائات در قرآن کریم»، «کاربرد حروف معانی زایده نحوی در کلام الهی»، «مروری بر تفسیر آیه تکریم انسان در قرآن»،‌ «جایگاه روایات در التبیان فی تفسیر القرآن شیخ طوسی»، «نقد و بررسی دلایل مخالفان تفسیر عقلی قرآن کریم» و «نقد و بررسی احادیث موضوعه در فضیلت شام» طی چهار سال اخیر از وی منتشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها