امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59020
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان، دو فوریت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان، دو فوریت استفساریه بند «ب» ماده 44 قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار دادند.

در مقدمه این طرح آمده است بند «ب» ماده 44 قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران اشعار می‌دارد: صد در صد هزینه‌های درمانی ایثارگران شاغل  بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان به عهده دستگاه اجرایی و صد در صد هزینه‌های ایثارگران غیر شاغل و افراد تحت تکفل آنان به عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

تبصره بند «ب» نیز تصریح کرد: دولت موظف است اعتبار لازم برای اجرای این قانون را هر ساله در بودجه سنواتی پیش‌بینی نماید و در اختیار دستگاه‌ها و صندوق‌های بازنشستگی و بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دهد.

در بند «ب» تأمین صد در صد هزینه‌های درمانی ایثارگران شاغل و بازنشسته را برعهده دستگاه اجرایی دانسته است لیکن در تبصره این بند دولت موظف به در اختیار قرار دادن بودجه نزد دستگاه‌های اجرایی و صندوق‌های بیمه بازنشستگی شده است.

مشکل حادث شده این است که دستگاه‌های اجرایی با استناد به تبصره مذکور تأمین هزینه‌های درمانی بازنشستگان را برعهده صندوق‌های بازنشستگی دانسته و صندوق‌های بازنشستگی نیز با استناد به بند «ب» که نامی از صندوق‌های بازنشستگی در آن به میان نیامده، دستگاه‌های اجرایی را موظف به تأمین هزینه درمان بازنشستگان می‌دانند.

بهارستان‌نشینان پس از بررسی دو فوریت این استفساریه با 165 رأی موافق، 5رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس با دو فوریت این استفساریه موافقت کردند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها