امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59021
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منادی سپیدان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منادی سپیدان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان ‌دستور در صحن علنی با اشاره به روز جهانی کودک اظهار داشت: همزمان با روز جهانی کودک آمریکا با توطئه بمب‌گذاری در کاظمین 25 کودک به شهادت رسیدند که ریشه در توطئه‌های استکبار دارد.

وی افزود: اینها نمونه جنایتی است که آمریکا هر روز مرتکب آن می‌شود، گر چه آنها به خودشان هم رحم نمی‌کنند و خانمی که اشتباهی وارد کنگره آمریکا شد را با بچه تازه به دنیا آمده‌اش به قتل رساندند، این است فرهنگ استکبار که سال‌های سال بلای جان همه جهانیان از جمله کودکان عالم شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امنیت امروز کشور به برکت خون شهداست اما امروز امنیت تنها در مرزها نیست، بلکه بحث امنیت غذایی نیز مطرح است، که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

منادی با اشاره به تولید نفت کشور تصریح کرد: امروز در وضعیتی قرار داریم که ایران می‌تواند به سرعت قاطع‌ روزانه 150 میلیارد بشکه نفت استحصال کند و در دسترس باشد.

وی ادامه داد: این در حالی است که ایران سالانه یک میلیارد بشکه نفت تولید می‌کند، عبارتی با یک محاسبه تا 150 سال دیگر کشور دارای نفت است.

منادی اضافه کرد: امروز پیشنهاد برداشت نفت با حفظ و صیانت از آن به 2 برابر شدن مطرح است همسایه‌های ایران کشور عراق است با 12 میلیون بشکه در روز و ترکمنستان نیز از وضعیت خوبی در این زمینه برخوردار است حال با توجه به این منابع، انتظار پایان سوخت تا 150 سال آینده انتظار جالبی نیست.

نماینده تبریز با اشاره به پروژه‌های عمرانی کشور گفت: امروز بودجه پروژه‌های عمرانی کشور 10 هزار میلیارد تومان است، از دولت و وزیر نفت تقاضا می‌کنم  که در جهت دو برابر کردن و برداشت از منابع نفتی تا یک میلیارد بشکه اضافی آن صرف توسعه راه‌ها، کارخانجات، صنایع و مسائل دیگر شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: تأکید جدی بنده در واگذاری طرح‌های عمرانی که تاکنون 400 هزار میلیارد تومان صرف کلنگ‌زنی آن در کشور شده، است که تکمیل آن 40 سال طول می‌کشد، پیشنهاد بنده این است که طرح‌های با 40 درصد پیشرفت به صورت مجانی و با مصوبه مجلس به کارآفرینان بدون تغییر کاربری ارائه و بعد از اتمام آنها دولت هزینه‌های خود را برداشت کند والا نمایندگان محترم، مجلس نهم در حال پایان است و ما هنوز حرفی برای گفتن در حوزه‌های عمرانی نداریم.

منادی با اشاره به طرح سه فوریتی برای وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه بیان داشت: این طرح نشان از حالت کاملاً اضطراری و خسارت حتمی دریاچه ارومیه را دارد، این دریاچه در حال مردن است و من به صراحت اعلام سه فوریت می‌کنم.

وی افزود: طراز امروز دریاچه ارومیه به 1270 رسیده است در حالی که در طراز 76 وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه اعلام شده بود، از آن روز تا به حال 7 متر دریاچه پائین‌تر آمده است، و طراز زیر 1270 به معنای حرکت به سمت مرگ سریع دریاچه، من اعلام خطر می‌کنم و از دولت و مجلس می‌خواهم که دریاچه ارومیه را دریابند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها